Pátek 27. listopadu 2020svátek má Xenie -2 °C zataženo Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klaus junior graduje kampaň, vysmál se Schwarzenbergově zpěvu

Václav Klaus mladší. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Václav Klaus mladší. | foto: ČTK

PRAHA Podpořili jste Karla Schwarzenberga, už mi neposílejte žádnou nabídku na inzerci. E-mail v tomto duchu poslal do vydavatelství MAFRA prezidentův syn Václav Klaus mladší. Ředitel soukromého gymnázia PORG si zároveň utahoval z české hymny ve Schwarzenbergově podání.

„Dobrý den, inzerujeme jen v nezávislých médiích, nikoli pobočkách volebních štábů. Vyřaďte si prosím naši adresu z vaší databáze,“ napsal Klaus mladší do inzertního oddělení vydavatelství MAFRA, pod které spadají deníky Lidové noviny, MfDnes a Metro a servery Lidovky.cz a iDnes.cz. Reagoval tak na možnost zapojit se do přílohy o přijímacích zkouškách.

Prezidentův syn doplnil zprávu slovy: „S pozdravem ktéé tomof muj, ktééé tomof muj“. Odkázal tak na pěvecké povolební vystoupení Schwarzenberga, který se v Divadle Archa zapojil do zpěvu hymny. A který sám už stihl označit tento výkon za „mizerný“.

Na dopis upozornil na svém blogu novinář Miroslav Motejlek a šéf PORG pro Lidovky.cz potvrdil jeho autenticitu. „No a co jako?“ reagoval Klaus ml. „Reagoval jsem na nabídku inzerce. Nemám co komentovat do Lidových novin,“ doplnil Klaus mladší.

Lidové noviny v pátečním vydání označily právě Schwarzenberga za černého koně voleb. Analytická úvaha se opírala o úspěch koncertu prezidentského kandidáta i fakt, že se na jeho stranu přidali Vladimír Dlouhý a Jan Švejnar. Tedy dva lidé, kteří se sami do volby zvažovali zapojit. LN pak ve svém pátečním úvodníku napsaly, že z možných kandidátů je Schwarzenberg nejlepší volbou.

Uzavřená diskuze

Vážení čtenáři, omlouváme se všem slušným diskutérům za uzavření diskuze k tomuto tématu, ale nebylo v silách redakce ji čistit od hanlivých a urážlivých příspěvků.

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...