Úterý 21. května 2024, svátek má Monika
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Klaus: Pokud bude kandidovat na prezidenta Halík, budu muset i já

Česko

  20:01
PRAHA - Možná kandidatura kněze a profesora Tomáše Halíka na příštího prezidenta budí emoce. A probudila i exprezidenta Václava Klause, který se stáhnul do ústraní. Jak nyní prohlásil, do prezidentského souboje možná ještě jednou vstoupí.

Václav Klaus v Institutu Václava Klause foto: Dan Materna

"Já už se do toho moc plést nebudu. Já pouze musím říci, že kdyby náhodou se rozhodl kandidovat pan Halík a nebyl dostatečně silný protikandidát, tak to bych do toho prezidentského souboje asi ještě jednou v životě vstoupil," řekl Klaus v rozhovoru pro TV Barrandov.

ČTĚTE VÍCE

Halík, jenž je považován za nositele havlovského étosu, si v minulosti s Klausem vyměnili několik invektiv. "Až na rozhodujících místech bude méně Klausů a více Františků, bude na světě lépe," prohlásil loni Halík (celý článek čtěte ZDE).

"Mezi Koniášem a Halíkem vidím rozdíl pouhých tří století (a pravděpodobně skutečnou víru v prvním případě a pouhou mediální ekvilibristiku ve druhém)," napsal zase Klaus, když před Halíkem hájil bývalého šéfa Akce D.O.S.T. Ladislava Bátoru (kauzu si připomeňte ZDE).

Anketa

Koho byste v prezidentské volbě volili?

Tomáše Halíka 5459
Václava Klause 2119
Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!