5. března 2018 12:23 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Klub ANO v úterý projedná návrh na odvolání Ondráčka z čela GIBS, slíbil Babiš

Premiér Andrej Babiš na návštěvě Zlínského kraje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiér Andrej Babiš na návštěvě Zlínského kraje. | foto:  Petr Topič, MAFRA

ZLÍN/PRAHA Poslanecký klub hnutí ANO bude v úterý jednat o návrhu na odvolání poslance KSČM Zdeňka Ondráčka z čela sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS). Novinářům to v pondělí řekl ve Zlíně premiér Andrej Babiš (ANO).

Bývalý policista Ondráček, který se podílel na zásazích proti demonstrantům před listopadem 1989, byl do čela sněmovní komise zvolen na třetí pokus minulý pátek a volba vzbudila kvůli jeho minulosti i jeho současného postoje k ní kontroverze.

Proti zvolení mají v pondělí večer protestovat lidé v 11 městech České republiky. Ondráček už dřív prohlásil, že působení u komunistické policie nelituje. Babiš v neděli na svém facebooku uvedl, že navrhne Ondráčkovo odvolání z čela komise.

Babiš, který je v pondělí s částí ministrů na návštěvě Zlínského kraje, odmítl na dotaz ČTK komentovat, zda jej již oslovil předseda KSČM Vojtěch Filip. Ten totiž v reakci na Babišovu facebookovou výzvu uvedl, že výzvu nebude komentovat, dokud o tom osobně s Babišem nepromluví.

ČTK

Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky
Další pochybení pardubické nemocnice. Novorozenci nepodali včas léky

Nemocnice v Pardubicích čelí dalšímu obvinění. Při porodu novorozence tamní personál včas neodhalil problém, který bylo možné vyřešit medikací. Dítě bude mít doživotní následky.