Sobota 14. prosince 2019svátek má Lýdie 5 °C déšť se sněhem Předplatné LN
21. května 2009 10:11 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kocáb má dluhy. Hrozí mu exekuce

Michael Kocáb | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Kocáb | foto: ČTK

PRAHA Ministr pro lidská práva Michael Kocáb (za SZ) čelí exekuci. Na nemovitostech, které vlastní, je exekuční plomba.

Informuje o tom server Týden.cz. Návrh na exekuci zřejmě podal liberecký podnikatel Radovan Alt.

Kocáb, který podle Hospodářských novin jako jediný z vlády Jana Fischera odmítl zveřejnit své majetkové poměry, se k obstavení majetku nevyjádřil. Problémy s exekutory měl však prý už dříve. Přípis "nařízení exekuce" stojí u Kocábovy parcely v pražské Tróji a u nemovitosti v Karlově ulici.

Důvody, proč čelí exekuci, nejsou jasné. Týden.cz uvádí, že za obstaveným majetkem zřejmě stojí Alt. Z dokumentu, který má redakce k dispozici, vyplývá, že podnikatel na ministra podal v roce 2005 návrh na exekuci a Obvodní soud pro Prahu 1 na začátku prosince 2005 jeho nárok potvrdil. Alt po Kocábovi požadoval částku kolem 60.000 korun, ministr měl také zaplatit soudní výlohy a honorář exekutora.

Alt popřel, že by návrh na exekuci podal, ale o svém sporu s ministrem hovořit nechtěl. "Vztahy s panem Kocábem nechci protahovat novinami," řekl podnikatel. Podle serveru měl ministr problémy s exekucemi už dříve. V roce 2003 se exekutoři chystali obstavit jeho dům v pražské Karlově kvůli nezaplaceným stavebním pracím, o rok později přišli vymáhat dlužnou částku od společnosti Czech Sat, a.s., v níž Kocáb figuroval.

Kocáb ve funkci ministra v uplynulých týdnech kritizoval vymahatele, kteří zabavovali dlužníkům na městském úřadě v Chomutově sociální dávky.

Nedávno ministr jako jediný neodpověděl Hospodářským novinám v anketě, v níž se redaktoři dotazovali členů nového kabinetu na majetkové poměry. "Děkuju za poslání dotazů, pan ministr na ně ale odpovídat nebude," odpověděla na dotaz Hospodářských novin ministrova mluvčí Lejla Abbásová.Tento přístup se nelíbí Straně zelených. Zelení se prý budou snažit Kocába přesvědčit, aby své majetkové poměry zveřejnil.

ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...