17. listopadu 2017 20:35 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Horáčka nepozvali na pódium během koncertu. Neztělesňuje prý hodnoty 17. listopadu

Na akci se objevily transparenty s texty proti prezidentu Zemanovi. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na akci se objevily transparenty s texty proti prezidentu Zemanovi. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Koncert pro budoucnost, který se konal na Václavském náměstí, někteří vnímali jako prezidentskou kampaň. Mluvčí se často vymezovali proti předsedovi hnutí ANO Andreji Babišovi a prezidentu Miloši Zemanovi.

Bývalý politik Daniel Kroupa apeloval, aby lidé nevolili zájmy „totalitní Číny a ruské autoritářské společnosti“. „Po osmadvaceti letech se k nám vrací lidé, proti kterým jsme bojovali,“ prohlásil.

Na Koncert pro budoucnost přišel i Michal Horáček, který se podivoval, že nemohl vystoupit stejně jako další prezidentští kandidáti Marek Hilšer, Pavel Fischer a Jiří Drahoš. Pořadatelé už dříve uvedli, že prezidentští kandidáti, které jako řečníky vybrali, „nejvíce ztělesňují hodnoty 17. listopadu“. „Oni si asi myslí, že já hodnoty 17. listopadu neztělesňuju. Nevím, proč bych já, aktivní aktér revoluce a účastník všech jednání, měl být s listopadem spojován méně prezident než ti, kteří tam nebyli,“ řekl Horáček. Na twitteru pak uvedl, že mu Hilšer nabídl polovinu svého času pro vystoupení. „Pořadatelé to odmítli, ale jeho nabídky si vážím,“ napsal Horáček.

Akce Koncert pro budoucnost zaplnila Václavské náměstí.
Happeningem

Jako prezidentskou kampaň koncert, který byl inzerován jako „připomenutí významných okamžiků české historie a upozornění na současné problémy“, vnímají i někteří návštěvníci. Mezi českými zástavami a vlajkami Evropské unie se objevily i transparenty s texty proti prezidentu Zemanovi. „Naše heslo - Miloši pusť veslo,“ stojí na jednom z nich.

Po pásmu koncertů a proslovů se přítomní zapojili k „minutě hluku“ doprovázené četbou memoranda, které společně zformulovaly občanské iniciativy podílející se na Festivalu svobody.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz