1. července 2015 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Konkurenční boj? Požár stánku u cyklomagistrály byla spíše nehoda, tvrdí policie

Stánek s občerstvením u cyklomagistrály v pražské Závist na Zbraslavi zachvátil... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Stánek s občerstvením u cyklomagistrály v pražské Závist na Zbraslavi zachvátil... | foto: Leoš Kučera - HZS Praha

PRAHA Stánek s občerstvením u cyklomagistrály v pražské Závist na Zbraslavi zachvátil v půlce června požár. Je to konkurenční boj, začali spekulovat lidé na sociálních sítí. Podle policie se však jedná pouze o nehodu.

„Nevypadá to, že by požár vznikl úmyslným založením. Příčinu však potvrdí až výsledky odborného vyjádření hasičů,“ sdělila serveru Lidovky.cz mluvčí pražské policie Iveta Martínková. Těch by se měli vyšetřovatelé dočkat nejdříve za několik týdnů.

Stánek u frekventované cyklostezky, který lehl popelem, byl nejnověji otevřený, na místě jsou i dva jiné stánky. Někteří lidé tak začali na sociálních sítích spekulovat, že za požárem může stát vyostřený konkurenční boj.

Stánek s občerstvením u cyklomagistrály v pražské Závist na Zbraslavi zachvátil...

Stánek s občerstvením u cyklomagistrály v pražské Závist na Zbraslavi zachvátil v půlce června požár.

Dřevěná chatka s občerstvením začala hořet 16. června ve tři hodiny ráno. I když hasiči vybavení prodejny vynesli, majiteli vznikla citelná škoda. „Je odhadnutá na 200 tisíc korun,“ píší na svém informačním serveru hasiči.

jzlJakub Zelenka

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!