Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Koňská tragédie. Stáje prý někdo zapálil úmyslně

Česko

  11:15aktualizováno  17:13
HULÍN (KROMĚŘÍŽSKO) - Rozsáhlý požár zachvátil v noci stodolu a ustájení koní v Hulíně na Kroměřížsku. Zahynuli při něm čtyři sportovní koně. Podle ČT byl požár založen úmyslně.

Rozsáhlý požár zachvátil stodolu a ustájení koní. Zahynuli při něm čtyři sportovní koně foto: ČTK

"Majitel stájí nad ránem zjistil požár a snažil se zachránit především ustájené sportovní koně. Celý objekt byl zasažen požárem a v nebezpečném prostředí se mu podařilo otevřít jen pár stání," uvedl Mitáček.Ve stájích bylo sedm koní, tři se podařilo majitelům zachránit, čtyři zvířata tragédii nepřežila.

Škoda je předběžně odhadnuta na dva miliony korun, sdělil to mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Majitelé sportovních koní a zničených objektů se psychicky zhroutili. Velitel zásahu nechal na místo povolat psycholožku hasičů a členy psychosociálního intervenčního týmu, aby společně poskytli svou pomoc zdrceným rodinám.

Rozsáhlý požár zachvátil stodolu a ustájení koní. Zahynuli při něm čtyři sportovní koně

K požáru hasiči vyjeli zhruba v půl čtvrté. Po příjezdu zjistili, že požár je rozsáhlý, a proto na místo kromě profesionálních hasičů vyrazily i dobrovolné jednotky z okolí. Plameny dosahovaly výšky až 15 metrů. Hasičům se podařilo požár lokalizovat asi po 70 minutách.

Rozsáhlý požár zachvátil stodolu a ustájení koní. Zahynuli při něm čtyři sportovní koně

"Na jedné straně objektu se hasičům podařilo uhasit uskladněné seno v přístavcích, na druhé straně zase zabránit rozšíření požáru přes střechy do sousedních objektů. Po sražení plamenů se hasiči dostali i do hořící stodoly a ke zničeným stáním jednotlivých koní," doplnil Mitáček. Požár podle něj výrazně narušil objekt i jednotlivé konstrukce stavby. Část stavebních prvků museli hasiči strhnout.

Čtěte také

Příčiny požáru zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Ve hře je i varianta, že byl požád založen úmyslně zatím neznámým žhářem, informovala o tom ČT.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat