Pátek 28. ledna 2022, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Některé pražské restaurace v pátek nezavřely v deset. Policie bude v kontrolách pokračovat

Česko

  11:30
Policisté v hlavním městě v pátek večer kontrolovali dodržování vládních nařízení, která mají zpomalit šíření koronavirové infekce. Vyrazili například do restaurací. Některé z nich měly otevřeno i po 22. hodině. Kontroly budou pokračovat i během následujících dní.

„Pražští policisté kontrolovali dodržování vládních nařízení v provozovnách stravovacích služeb v hlavním městě. V některých bylo otevřeno i po 22. hodině. Porušení jsme oznámili příslušnému správnímu orgánu,“ řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Policisté do ulic vyrážejí každý den, v městské hromadné dopravě se zaměřují na dodržování ochrany dýchacích cest. Kontrolují také zákaz pití alkoholu na veřejnosti a další nařízení.

V souvislosti s protiepidemiologickými opatřeními kontrolovali v pátek policisté pražské Havelské tržiště na Starém Městě. Akce se zúčastnili i příslušníci cizinecké policie, kteří zase řešili povolení k pobytu či pracovní smlouvy. 

„Kontrolovali jsme dodržování současně platných vládních nařízení, ale i to, zda trhovci mají platné pobyty,“ uvedla Siřišťová s tím, že policisté zajistili jednu osobu, která nedisponovala pracovní smlouvou. Žádná další porušení policie na místě neshledala.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Mohlo by vás zajímat