Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc
130 let

Lidovky.cz

Krajina přeplněná turisty. Policie kvůli jejich náporu uzavírala silnici do Adršpachu

Česko

  12:43
Adršpach - Po třech hodinách policie opět otevřela silnici od hraničního přechodu s Polskem do Zdoňova. Kvůli náporu turistů ze zahraničí mířících do skalního města v Adršpachu ji v sobotu po 11:00 opět musela uzavřít. Parkoviště v Adršpachu a v Teplicích nad Metují už nestačila automobily pojmout. Později policie umožnila alespoň vpouštět další vozidla náhradou za ta, která z Adršpachu odjela. Podobně přeplněné bylo skalní město již 2. května, loni doprava kolabovala v srpnu a říjnu.

Adršpašsko-teplické skály na Náchodsku zažívají v těchto dnech velký nápor turistů foto: ČTK

Pšt! Ohrožený tetřívek obecný toká. Na Šumavě je na kritické hranici pro přežití

„Situace se v místě uklidnila a parkovací kapacita je dostačující,“ uvedla před druhou hodinou mluvčí krajské policie Magdalena Vlčková. Silnice byla uzavřená, aby „divoce“ parkující auta neblokovala průjezd složek Integrovaného záchranného systému.

Královéhradecký kraj před začátkem turistické sezony posílil spojení do Adršpachu. Od 1. do 5. května jezdí vlaky mezi Teplicemi a Adršpachem dvakrát v hodině, a to v časovém rozmezí přibližně od 8:30 do 16:00. Posílení spojů bude pokračovat od 9. června do konce září, přičemž v září pojedou posílené vlaky jen o víkendech. Tyto spoje uvítají hlavně návštěvníci, kteří se nevejdou na parkoviště u vchodu do adršpašských skal.

Kvůli náporu turistů z Polska mířících do skalního města v Adršpachu v sobotu...
Do Adršpašsko-teplických skal na Náchodsku jezdí tisíce lidí.

V Teplicích je možné parkovat i nedaleko hlavního vlakového nádraží, odkud jezdí vlaky do nedalekého Adršpachu.parkovištích u vstupu do skal, protože parkování zdarma nesplnilo očekávání plynulejšího provozu na přilehlých komunikacích a zrychlení odbavení aut. Parkování na den tam nyní stojí stokorunu.

Atraktivní Adršpašské skály s Teplickými skalami tvoří nejvýznamnější pískovcovou plošinu Polické pánve v Broumovské vysočině a místo se dlouhodobě potýká s náporem turistů. Většina návštěvníků přijíždí auty, a v okolí skal jsou tak často zácpy.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!