Pondělí 5. prosince 2022, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kraus na medaili z MS nedosáhl

Česko

DEER VALLEY Skikrosař Tomáš Kraus vybojoval na světovém šampionátu lyžařů akrobatů v Deer Valley slušné čtvrté místo, když ve finále nedokázal odrazit útok Kanaďana Delbosca, Fina Pellinena a Rakušana Matta.

Přesto lze Krausovo umístění považovat za úspěch. Do závodu totiž nastupoval zraněný. Problém vznikl v neděli při zámořských závodech X Games, ve kterých upadl v semifinálové jízdě.

„Po jednom ze skoků jsem dopadl do záklonu a spadl na bok a na pravé koleno, které jsem měl asi před čtyřmi roky operované,“ řekl ve středu LN Kraus, kterému koleno nateklo.

„Vytáhli mi z kolena celkem dost tekutiny, ale nebyla v ni skoro žádná krev,“ vysvětloval Kraus.

Tréninky poté odjel pod injekcemi, přesto se dokázal probojovat do hlavního závodu skvělým pátým místem v kvalifikaci.

A včera pak v závodě ukázal, proč je považován za žijící legendu tohoto sportu.

Dvojnásobný vítěz světového poháru i mistrovství světa vyhrál postupně své čtvrtfinále i semifinále a v závodě, který jinak provázelo mnoho pádu, suverénně postoupil do bojů o medaile.

V něm už ale našel přemožitele. Úvodní dvě zatáčky si sice držel třetí pozici, pak na něj ale zatlačil Rakušan Andreas Matt a odsunul jej na nepopulární čtvrté místo, které mu zůstalo až do cíle.

Další čeští zástupci Zdeněk Šafář a Nikol Kučerová vypadli ve čtvrtfinále.

Dosud bylo nejlepším českým umístěním na probíhajícím mistrovství světa akrobatických lyžařů v Deer Valley osmé místo boulařky Nikoly Sudové.

Autor: