Čtvrtek 28. října 2021, Den vzniku samostatného československého státu
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kraus na medaili z MS nedosáhl

Česko

DEER VALLEY Skikrosař Tomáš Kraus vybojoval na světovém šampionátu lyžařů akrobatů v Deer Valley slušné čtvrté místo, když ve finále nedokázal odrazit útok Kanaďana Delbosca, Fina Pellinena a Rakušana Matta.

Přesto lze Krausovo umístění považovat za úspěch. Do závodu totiž nastupoval zraněný. Problém vznikl v neděli při zámořských závodech X Games, ve kterých upadl v semifinálové jízdě.

„Po jednom ze skoků jsem dopadl do záklonu a spadl na bok a na pravé koleno, které jsem měl asi před čtyřmi roky operované,“ řekl ve středu LN Kraus, kterému koleno nateklo.

„Vytáhli mi z kolena celkem dost tekutiny, ale nebyla v ni skoro žádná krev,“ vysvětloval Kraus.

Tréninky poté odjel pod injekcemi, přesto se dokázal probojovat do hlavního závodu skvělým pátým místem v kvalifikaci.

A včera pak v závodě ukázal, proč je považován za žijící legendu tohoto sportu.

Dvojnásobný vítěz světového poháru i mistrovství světa vyhrál postupně své čtvrtfinále i semifinále a v závodě, který jinak provázelo mnoho pádu, suverénně postoupil do bojů o medaile.

V něm už ale našel přemožitele. Úvodní dvě zatáčky si sice držel třetí pozici, pak na něj ale zatlačil Rakušan Andreas Matt a odsunul jej na nepopulární čtvrté místo, které mu zůstalo až do cíle.

Další čeští zástupci Zdeněk Šafář a Nikol Kučerová vypadli ve čtvrtfinále.

Dosud bylo nejlepším českým umístěním na probíhajícím mistrovství světa akrobatických lyžařů v Deer Valley osmé místo boulařky Nikoly Sudové.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...