Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Krávy posekal mačetou. Útočník z Havlíčkobrodska vyvázne bez trestu

Česko

  10:46
PRAHA - Útočník, který koncem loňského srpna brutálně poranil několik kusů skotu na Havlíčkobrodsku, nebude potrestán. Policii se totiž nepodařilo neznámého pachatele určit. Případ proto odložila.

Pořezané krávy na Havlíčkobrodsku. foto: Facebook Týdeník Cesta Vysočinou

U Chotěboře někdo nejspíš mačetou zmrzačil tři kusy skotu, hledá ho policie

K otřesnému poranění zvířat došlo na pastvině u Chotěboře, kde byly v rozmezí několika dní zraněny dvě krávy a jeden býk.  Pachatel jim rány způsobil ostrým předmětem, pravděpodobně mačetou.

Incidentem se zabývala veterinární správa i policie, která jej prošetřovala pro podezření z trestného činu týrání zvířat a poškození cizí věci. Po zhruba pěti měsících však šetření případu bez výsledku ukončila.

Neznámý útočník na Havlíčkobrodsku poranil tři kusy skotu, patrně mačetou.
Jedna z řezných ran, které krávy utrpěly.

„Osobu pachatele se nám nepodařilo zjistit. Prověřování tak bylo ukončeno, a to odložením věci,“ informovala server Lidovky.cz jihlavská policejní mluvčí Stanislava Miláčková.

Majitelé stáda nejprve našli zraněnou jednu krávu, březí jalovici, jež měla na noze přeřízlou tepnu a šlachu. Následně během důkladné prohlídky ostatních zvířat objevili další březí krávu s poraněním na kyčli. U sebe navíc měla loni narozené tele. Obě zvířata nakonec musela být utracena. Podle majitelů předtím trpěla ve velkých bolestech.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!