9. prosince 2018 10:48 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kriminalisté v Plzni vyšetřují násilnou smrt. Nezletilý byl při potyčce smrtelně zraněn nožem nebo mačetou

Policie | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Plzeň Plzeňští kriminalisté vyšetřují násilný čin, při němž v noci na neděli zemřel nezletilý mladík. Mluvčí záchranné služby Veronika Albrechtová sdělila, že záchranáři vyjížděli v sobotu v noci k chlapci s řezným poraněním na Jižním Předměstí. Po příjezdu na místo ale už mu lékař nemohl pomoci. Případ převzala policie a byl povolán koroner.

Policejní mluvčí Veronika Hokrová řekla, že před 23:00 přijala policie oznámení o incidentu v bytě ve čtvrti Bory. „Během potyčky došlo k napadení sedmnáctiletého muže, který utrpěl zranění neslučitelné se životem a na místě mu podlehl,“ řekla. Na místo vyjeli policisté městského i krajského ředitelství, kteří zadrželi podezřelého a zajistili útočnou zbraň. Bližší podrobnosti s ohledem na vyšetřování mluvčí nesdělila.

„V současné době kriminalisté provádí úkony trestního řízení, prověřují okolnosti a zjišťují bližší informace případu, kterému se intenzivně věnují,“ dodala Hokrová.

Událost se stala v Harantově ulici. Hoch byl podle neoficiálních informací smrtelně zraněn velkým nožem nebo mačetou.

ČTK

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz