15. ledna 2019 20:35 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Muž v Německu těžce pobodal těhotnou ženu, nenarozené dítě nepřežilo

Nůž (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nůž (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Bad Kreuznach (Německo)  Město Bad Kreuznach v západoněmecké spolkové zemi Porýní-Falc je v šoku z útoku nožem na těhotnou ženu. Minulý pátek údajně 25letý žadatel o azyl z Afghánistánu těžce pobodal nožem stejně starou těhotnou Polku na nemocničním lůžku a zabil její, a patrně i své, nenarozené dítě.

Podezřelý je ve vyšetřovací vazbě. Obviněn je z pokusu o vraždu, přerušení těhotenství a nebezpečného ublížení na těle.

Město a okres na pátek chystají vzpomínkovou akci, oznámila v úterý podle agentury DPA starostka Heike Kasterová-Meurerová. „Obyvatelům má být tichou vzpomínkou umožněno projevit zděšení a smutek,“ řekla sociálnědemokratická politička. Akce se má uskutečnit pod názvem „Tichá vzpomínka na zabité, nenarozené dítě“.

Protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) kromě toho už na čtvrtek chystá pokojnou svíčkovou manifestaci, oznámil v úterý zemský poslanec Jürgen Klein.

Podle státního zastupitelství bude napadená 25letá Polka po operaci vyslechnuta. Pitva dítěte v Mohuči má ukázat, zda podezřelý zabil své vlastní dítě. Obviněný se podle státního zastupitelství k činu nevyjádřil. V oblasti Bad Kreuznachu dosud o něm policie neměla žádné záznamy. Azylové řízení s ním ještě nebylo uzavřeno.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz