Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena
130 let

Lidovky.cz

Ujížděl policii v Mitsubishi vysokou rychlostí. Na D4 u Dobříše havaroval

Česko

  7:27aktualizováno  10:40
Dobříš (Příbramsko) - Dálnici D4 na Příbramsku uzavřela v pátek ráno zhruba na hodinu nehoda auta, které pronásledovala policie. Třicetiletý řidič osobního vozu Mitsubishi ujížděl rychlostí přes 250 kilometrů za hodinu, na 27. kilometru ve směru na Prahu nedaleko čerpací stanice Shell havaroval. Utrpěl lehká zranění, policisté ho hned po nehodě zadrželi.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Twitter Policie ČR

Na D1 se srazila nákladní auta. Dálnice čtyři hodiny stála, provoz už je obnoven

Kolize se stala před 04:00, kvůli vyšetřování byla dálnice kolem 06:00 uzavřena, vyplynulo z informací policie. Hlídka auto zastavovala po 03:00 v ulici Československé armády v Příbrami. Motorista výzvu k zastavení nejdříve vyslyšel, když ale policista vystupoval ze služebního vozu, rozhodl se ujet. „Na Evropské ulici nezvládl řízení a dostal smyk, přesto pokračoval v jízdě dál až na Skalku, kde odbočil na dálnici D4 ve směru na Prahu. Při pronásledování měli policisté na tachometru rychlost přes 200 kilometrů za hodinu, přesto jim řidič neustále ujížděl a nereagoval na výzvy k zastavení,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policejní honička v Praze: pachatel přejel chodce, policisté mu prostřelili okno

Po nehodě na dálnici policisté ujíždějícího řidiče ihned zadrželi. „Použili donucovací prostředky, jako jsou hmaty, chvaty a hrozba namířenou střelnou zbraní,“ řekla policejní mluvčí Michaela Richterová. Zraněný byl ošetřen v pražské motolské nemocnici, dokud putoval do policejní cely.

Podle Schindlové řidič usedl za volant přes uložený zákaz řízení, který je platný do příštího roku. Dechová zkouška byla negativní, test na drogy ale odmítl. „Bude se zpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a dále policisté prověřují, zda nedošlo ke spáchání dalšího trestného činu,“ dodala mluvčí.

Autor: