Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 21 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Landa opět ‚plní misi‘ v Kábulu. Je to hazard a špatný příklad, vzkazuje Zaorálek

Daniel Landa před afghánským úřadem vlády v Kábulu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Daniel Landa před afghánským úřadem vlády v Kábulu | foto: Facebook Daniela LandyReprofoto

Daniel Landa alias Žito zveřejnil na Facebooku další fotografii ze své „afghánské mise“. V Kábulu prý jednal o tom, aby se v Evropě nemohli pohybovat lidé s falešnými afghánskými pasy. „Především si myslím, že je to hazard,“ vzkázal Žitovi ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Obklopený muži s kalašnikovy poslal Landa z Kábulu do Česka vzkaz: „Foto je hned po dnešním jednání na úřadu vlády v Kábulu. Jde to zatím velmi dobře. Zdar!“

Jde o několikátý Landův příspěvek z Afgánistánu. Nikdy však přesně nepřiblížil, co v zemi dělá. „... v Evropě se nacházejí lidé s dokonalými afghánskými pasy a nejsou to Afghánci. Většina z těchto lidí nemusí mít vůbec dobré úmysly. Velmi slušně řečeno,“ vysvětluje kritikům svoji angažovanost. „Jednám o možnosti tyto šmejdy ověřovat přímo v Afgh, tedy o možnosti jejich odhalení u nás i jinde. Stačí? To je tak desetina toho, co tu dělám, o čem tu jednám a co zatím říkat nechci nebo nemůžu,” přibližuje Landa, který v jednom ze svých posledních výstupů zdůraznil, že kvůli svým aktivitám v Afghánistánu může být v hledáčku islámských teroristů.

Zaorálek: Nedobrý příklad a nerozvážný hazard

„O žádné podobné misi nevím a ministerstvo zahraničí nemá s touto aktivitou nic společného a ani bych nikomu nemohl žádné podobné angažmá v Afghánistánu doporučit,“ odmítl v rozhovoru pro Lidovky.cz Landovo angažmá ministr zahraničí Zaorálek.

Landu také upozornil, že v Afghánistánu zbytečně riskuje. „Především si myslím, že je to hazard. Český občan je soukromá osoba a je tudíž zodpovědný za své činy. Chtěl bych, aby se víc dbalo na varování, která dáváme. Je to velmi nedobrý příklad a nerozvážný hazard,“ zdůraznil Zaorálek.

Ministr také uvedl, že česká diplomacie musí velmi často pomáhat lidem v nesnázích, v nichž se ocitnou v zahraničí i kvůli své nerozvážnosti. A Landa prý pro ně není dobrým příkladem. „Přál bych si, aby čeští občané výlety do podobných oblastí maximálně omezovali,“ řekl šéf diplomacie.

Foto je hned po dnešním jednání na úřadu vlády v Kábulu. Jde to zatím velmi dobře. Zdar!

Zveřejnil(a) Daniel Landa dne 19. prosinec 2015

Pár hodin po zveřejnění tohoto článku jej na sociální síti sdílel i sám zpěvák. „Uznávám že, pan ministr Zaorálek hovoří pravdu. Jezdit sem teď rozhodně nedoporučuju, nebyl by to dobrý nápad.“ okomentoval Landa Zaorálkovo vyjádření.

Landa před nedávnem sdělil, že již sedm let spolupracuje s mezinárodní afghánskou komunitou bojující proti IS. Své poznatky z utajované mise bude údajně konzultovat s bezpečnostními složkami i s českými politiky. „Bezpečnostní situace kolem mé osoby se bude radikálně měnit, takže si po jasné definici boje s islámským extremismem a jejich spojenci netroufneme shromáždit velké množství lidí,“ vysvětloval také na konci listopadu, proč zrušil plánovaný koncert.

Landa bývá kvůli své skinheadské minulosti a spolupráci s kapelou Orlík obviňován z rasismu. To však zpěvák odmítá, podle něj slov je polovinou lidí označován za rasistu a druhou za přítele muslimů, s nimiž má údajně podezřelé kontakty.

Premium

Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

Folksam je na trhu od roku 1908 a patří k největším švédským pojišťovnám. Od... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

Filip Dolenský, profesionální hráč počítačových her | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!