Čtvrtek 26. května 2022, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Langer: Topolánek verbálně bojoval s kmotry, pak mě s nimi chtěl popravit

Česko

  9:17aktualizováno  15:53
Bývalý ministr vnitra a poslanec ODS Ivan Langer musí nečekaně opustit Poslaneckou sněmovnu, protože voliči upřednostnili jiné kandidáty. Langer byl přitom jedničkou na kandidátce ODS v Olomouckém kraji, ale přeskočili jej lidé, které strany zařadila až za něj. Pár dní po neúspěšných volbách se Langer pustil do bývalého předsedy ODS Mirka Topolánka. A čeká od něj omluvu.

Ivan Langer foto: ODSReprofoto

V rozhovoru pro MF DNES uvedl, že se Topolánek spojil s velrybáři a kmotry - tedy podnikateli, kteří ve spojení s politiky prosazují svůj byznys.

"Mám vlastnost, kterou bych charakterizoval slovy: věrnost je mou ctností. Jestli jsem z něčeho zklamán ze vztahu s Mirkem Topolánkem, je to konec toho vztahu. Člověk, který verbálně bojoval proti kmotrům a velrybářům, se neváhal s nimi spojit, aby popravil mě, který mu byl do poslední chvíle věrný. To není fér," řekl deníku Langer, který je z Mirka Topolánka natolik zklamaný, že ani neusiluje o to si s bývalým šéfem strany promluvit. "Já nebudu první, kdo mu bude volat. Pokud on zavolá mně, telefon mu zvednu a klidně se s ním setkám. První věc, kterou budu očekávat, je omluva a vysvětlení, proč to tehdy udělal," míní.

Vztahy mezi oběma bývalými čelními politky však nebudou tak napjaté. Langer se totiž dnes objevil na svatbě Topolánka. Ten se oženil se svou dlouholetou přítelkyní Lucií Talmanovou. Více čtěte ZDE.

Langer, který vystudoval lékařství a práva, odchází po čtrnácti letech z politiky do advokacie, chce také "rozvíjet svou vysokou školu CEVRO a učit".

Autor:

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...