Sobota 23. září 2023, svátek má Berta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Topolánek píše kongresu tvrdý dopis. Kritizuje ODS i Klause

Česko

  18:42
PRAHA - Mirek Topolánek se sice na kongres ODS nechystá, ale podle stranických stanov vypracoval Zprávu předsedy, ve které nešetří kritikou směrem ke straníkům, prezidentu Václavu Klausovi i premiéru Janu Fischerovi.

Mirek Topolánek foto: ČTK

Servery Aktuálně.cz a Novinky.cz napsaly, že Topolánek na kongres nepřijede. Bývalý předseda strany, kterého vedení ODS odstřelilo po jeho neobratných výrocích pro časopis Lui (čtěte Topolánek se stahuje z čela ODS, stranu předává Nečasovi) ale prohlásil, že doba loajality skončila. "Jsem doposud velmi disciplinovaný, trpělivý a loajální. To skončilo," řekl.

Expremiéra rozladilo, jak ho strana pozvala na kongres - v pondělí večer Topolánkovi přistála v e-mailové schránce unifikovaná pozvánka pro příznivce ODS. Představitelé ODS v čele s Nečasem dosud uváděli, že bývalý předseda dostane na kongres "plnohodnotnou" pozvánku.


Topolánek řekl, že podle stranických stanov vypracoval pro kongres "Zprávu předsedy", kterou musí předložit. "To učiním. V nepřítomnosti," uvedl. Vyslovil současně obavu, zda bude jeho zpráva delegátům kongresu ODS skutečně rozdána.

Topolánkův text tak bude něco na způsob definitivního sbohem s vedením ODS. Topolánek shrne několik uplynulých měsíců a bude prý silně kritický ke stranickým kolegům, k prezidentu Václavu Klausovi i k premiéru Janu Fischerovi. "Je to jakási shrnující zpráva, tak jak on to období viděl svýma očima," potvrdil Topolánkovy úmysly jeden z jeho spolupracovníků.

Autoři: ,

AURES Holdings a.s.
Pracovník podpory prodeje Brno

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 34 000 - 34 000 Kč