26. ledna 2011 13:05 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lékař na Náchodsku ordinoval opilý, hrozí mu až tři roky vězení

Doktor-alkoholik | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Doktor-alkoholik | foto: Shutterstock

NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ V Novém Městě nad Metují na Náchodsku podle policie v úterý dopoledne ordinoval silně opilý třiapadesátiletý lékař. Na jeho chování upozornili občané. Policisté lékaři přímo v jeho soukromé ambulanci naměřili v dechu 4,16 promile alkoholu, řekla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Z ordinace policisté lékaře odvezli na policejní služebnu. Opakované dechové zkoušky, kterým se lékař dobrovolně podrobil, ukázaly dvakrát téměř 2,9 promile. Třetí a poslední zkouška, provedená zhruba po hodině od první zkoušky, pak lékaři naměřila ještě přes 2,5 promile alkoholu.

Tříleté vězení i zákaz činnosti
Policie lékaře podezírá z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s možným až ročním trestem odnětí svobody, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti. "Pokud vyšetřování prokáže, že se jedná o opakované problémy s alkoholem i zákony, lékaři by mohlo hrozit až tříleté vězení," uvedla mluvčí. Upozornila, že lékař ordinováním ve stavu opilosti mohl ohrozit život nebo zdraví lidí.

Případy ordinujících opilých lékařů nejsou výjimečné. Loni v březnu policie v Otrokovicích na Zlínsku řešila případ asi padesátiletého opilého lékaře. Policisté mu v dechu naměřili zhruba 2,7 promile alkoholu. V Olomouci předloni v listopadu naměřili policisté lékaři v ordinaci přes tři promile alkoholu.

ČTK

TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat
TEST PLEN: Deset miminek jim dalo pořádně zabrat

Maminky z eMimina otestovaly nové plenky Pampers z řady Premium care. Nejmenší miminka i větší batolata je podrobila důkladnému zkoumání. Prošly Pampersky zátěžovým testem?