17. února 2010 7:39 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lékárník prodával léky na výrobu drog, hrozí mu až 10 let vězení

Ilustrační foto - lékárna. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto - lékárna. | foto: ČTK

PRAHA Obvodní soud pro Prahu 7 má dnes vynést verdikt v případu lékaře a provozovatele lékárny Andreje Monakova, který údajně prodával velké množství léků lidem, kteří z nich pak vyráběli pervitin.

Státní zástupce v pondělí soudu navrhl, aby za to Monakovovi uložil trest v polovině trestní sazby, která činí dva roky až deset let vězení. Lékař od počátku obvinění popírá, podle jeho obhájce by měl trestní senát muže obžaloby zprostit.

Žalobce Monakova viní ze spáchání pomoci k trestnému činu nedovolená výroba a držení omamných a psychotropních látek a jedů. Toho se devětačtyřicetiletý muž údajně dopustil jako provozovatel lékárny v pražské Tusarově ulici.

Podle obžaloby v minulých letech prodával velké množství balení léku s pseudoefedrinem Nurofen stop grip několika lidem, přestože věděl, že z něho sami vyrábějí pervitin, nebo přípravek dodávají lidem, kteří se výrobou drogy zabývají. Vedle trestu vězení žalobce navrhl také uložení peněžitého trestu ve výši pět milionů korun.

Podle mužova advokáta Jaroslava Ortmana by měl soud naopak obviněného osvobodit. "Opravdu jsem nevinný. Nespáchal jsem to, z čeho mě obvinili," řekl v pondělí trestnímu senátu Monakov.

Zopakoval, že byl provozním manažerem lékárny a staral se o její chod a údržbu. Již dříve řekl, že je společníkem ve firmě, která lékárnu provozuje. Uvedl, že manipulaci s léky nechával na zaměstnancích, nebyl prý oprávněn s léky nakládat.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNIK BOZP - CENTRUM PLZNĚ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 60 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz