Pondělí 22. dubna 2024, svátek má Evženie
130 let

Lidovky.cz

Litoměřický soudce Knotek, obžalovaný z korupce, se vzdal funkce

Česko

  14:46
LITOMĚŘICE - Litoměřický soudce Josef Knotek, který je spolu s dalšími lidmi obžalovaný z korupce a zneužití pravomoci úřední osoby, se vzdal funkce.

Vpravo JUDr. Josef Knotek foto: Lidové noviny

Podle Serveru Aktuálně.cz to potvrdil jeho právní zástupce Josef Polák.

Server napsal, že Knotek už o svém rozhodnutí písemně informoval prezidenta Miloše Zemana. "Soudce Okresního soudu v Litoměřicích JUDr. Josef Knotek skutečně rezignoval na svou funkci.

Oznámení o vzdání se funkce bylo Kanceláři prezidenta republiky doručeno dne 14. května 2013," potvrdila mluvčí prezidenta Hana Burianová. Soudce by měl definitivně skončit tři měsíce po doručení oznámení, tedy v srpnu.

Knotek stanul spolu s dalším litoměřickým soudcem Ladislavem Jelínkem v polovině dubna před soudem. Obžalobě čelí i soudní zapisovatelka a tři lidé, kteří byli podle spisu se soudci v přátelském vztahu a upláceli je.

ČTĚTE TAKÉ:

Podle obžaloby oba soudci za úplatu ovlivňovali výsledek několika kauz, ve třech případech šlo o manipulaci s termíny hlavních líčení, v jedné věci o manipulaci se zákazem řízení a v jedné o ovlivnění samotného trestního řízení. Podle státního zástupce Radima Dragouna šlo o vyplacené či přislíbené úplatky v řádech statisíců korun.

Oběma obžalovaným soudcům v případě prokázání viny hrozí až desetileté vězení. Ministr spravedlnosti soudce předloni dočasně zprostil soudcovské funkce. Na soud nastoupila hloubková kontrola. Odhalila pochybení i u místopředsedkyně soudu Jany Márové, jež později sama rezignovala. Dalším obžalovaným hrozí v případě prokázání viny až šest let vězení.

Autoři: ,

Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!
Svatý grál na suchou kůží na nohou. Přečtěte si, co vám pomůže!

30 uživatelů eMimina mělo možnost otestovat krém na nohy od Manufaktury z kolekce Louka. Pomohl vám na suchou a hrubou pokožku chodidel? Přečtěte...