28. prosince 2008 17:37 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

LN: Rath zůstane poslancem

Jiří Paroubek s Davidem Rathem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Paroubek s Davidem Rathem | foto: Lidové noviny

PRAHA Po vyhraných volbách David Rath tvrdil, že si vezme „zkušební dobu dva až tři měsíce“, aby zjistil, zda zvládne dvě náročné funkce naráz. Po pěti týdnech od chvíle, kdy se stal s tichou podporou komunistů středočeským hejtmanem, už má jasno. Poslaneckého mandátu se nevzdá.

„Na 95 procent je to tak. Po tom zhruba měsíci a týdnu se ukazuje, že to lze obojí v pohodě zvládnout,“ řekl včera LN Rath. „Navíc se ukazuje, že je takový souběh funkcí výhodný pro kraj a i pro výkon funkce poslance,“ dodal.

Šéf ČSSD Jiří Paroubek, který před časem na stranickém plénu hejtmany k odchodu ze sněmovny nepřímo vyzval, nyní Rathovo rozhodnutí vítá. Navíc by prý byl rád, aby ve sněmovně zůstali i další tři poslanci, z nichž se stali hejtmani - olomoucký Martin Tesařík, pardubický Radko Martínek a jihomoravský Michal Hašek. Ti však zatím takovou možnost odmítají.


Další podrobnosti
o rozhodnutí Davida Ratha
si přečtěte v pondělním vydání deníku


Schöneck je rájem pro děti i dospělé
Schöneck je rájem pro děti i dospělé

Přemýšlíte, kde prožít zimní dovolenou s dětmi? Máme pro vás báječný tip! Kousek za hranicemi najdete areál nevídaných rozměrů a hlavně s pestrou nabídkou možností zábavy.