Středa 31. května 2023, svátek má Kamila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

LN: Renč má milionovou kampaň

Česko

  19:59
PRAHA - Vizuálně nejdrsnější. Ale také nejdražší. Taková je nová kampaň ministerstva dopravy, která má za cíl větší bezpečnost na silnicích. Režisér televizních spotů? Filip Renč. Tentýž Renč, který před dvěma lety pro ODS natočil téměř zadarmo několik předvolebních klipů ve stylu akčního hrdiny Indiana Jonese.
Na Renčův poslední film Na vlastní nebezpečí také pomáhal shánět peníze premiérův poradce Marek Dalík. Nyní režisér ve službách reklamní agentury Euro RSCG natočí pro ministerstvo dopravy spoty s naturalistickými záběry z dopravních nehod. Kampaň přijde stát na 150 milionů korun.

Jde o „protislužbu“? Ministerstvo i režisér jakoukoli teorii o protislužbě odmítají. „Jakoukoli spojitost s ODS důrazně odmítáme. V porotě seděli odborníci ze všech možných oblastí,“ říká mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Jenže komisi byla předem známa jména nabízených režisérů – tedy i to, že pro Euro RSCG bude pracovat právě Renč. „Žádná odměna za nic to není,“ brání se Renč.

Další podrobnosti
o zakázce snů
si přečtěte v sobotním vydání deníku


Autor:

Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu
Voňavé a čisté oblečení? Vyzkoušejte dezinfekci od Sanytolu

Sanytol je jedničkou u přípravků do kuchyně i koupelen, znáte ale dezinfekci na prádlo? Že ne? Zapojte se s námi do testování a vyzkoušejte novinku...