Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Stál u čachrů s Kotvou, Martin Benda teď Praze prodává Ďolíček

Česko

  7:30
PRAHA - Koupíme vršovický Ďolíček a zachráníme Bohemians – takový plán schválilo vedení hlavního města Prahy už v červnu a k jeho naplnění mnoho nezbývá. Na magistrát dorazila konkrétní nabídka vlastníka stadionu, který hrozí fotbalovému klubu vyhazovem, a mezi oběma stranami probíhá vyjednávání. Kdo ale bude z prodeje Ďolíčku profitovat?

Ďolíček, stadion fotbalistů Bohemians 1905 foto: Lidové noviny

O skutečném vlastníkovi společnosti Bohemians Real, jež stadion ovládá, se spekulovalo dlouho. LN nyní zjistily, že za ní stojí Martin Benda, podnikatel známý z kauzy vytunelovaných fondů Trend a prodeje obchodního domu Kotva. Potvrzují to i veřejně dostupné informace z obchodního rejstříku.

Benda je majoritním podílníkem investičního fondu Safety Real, který od konce loňského roku stadion oficiálně vlastní. Sám Benda, který byl dle dostupných informací v minulosti vyšetřován policií, ale není známo, že by byl někdy obviněn, na přímý dotaz svůj vztah ke stadionu potvrdil.

DÁLE V ÚTERNÍCH LN NAJDETE:

Hladovění ve škole přináší horší známky

Tisíce žáků nemohou ve škole na oběd a nemají ani svačiny. Rodinám ve finanční tísni pomáhají charitativní organizace. Když jejich spolužáci odcházejí na oběd, oni sedí stranou. Některým těmto dětem učitelky zaplatí alespoň polévku z fondu, do kterého s ostatními z pedagogického sboru vybírají peníze. Většina ale musí celý den ve školní lavici vydržet o hladu. V Česku jsou tisícovky školou povinných, kterým rodiče kvůli finančním problémům nemohou zaplatit školní stravování ani dávat svačiny. Převážně jde o děti samoživitelek nebo ze sociálně vyloučených lokalit. Podle odborníků se ale do potíží dostávají čím dál častěji i ty z úplných rodin, chudobou je u nás aktuálně ohroženo až 1,5 milionu lidí.

Zábradlí dostihly „divoké devadesátky“

Divadlo Na zábradlí bude muset v nadcházející sezoně definitivně vyřešit nový vstup do hlediště, neboť přišlo o tzv. velké foyer, kterým se donedávna vcházelo. A nyní ještě bojuje o 18 čtverečních metrů přiléhajících k levé straně jeviště. Společnost Pachtův palác, která provozuje sousední budovu jako hotel, si tyto prostory nárokuje. Domluva je velmi složitá, o vstřícnosti si divadlo může nechat jen zdát.

Švindl s docházkou se prodraží

Dávno neplatí, že pracovní doba musí být automaticky „od do“. Oproti zažitým představám není rozhodující ani to, co ukazují „píchačky“, ale jak člověk skutečně pracoval. Zákoník práce totiž přistupuje k těmto otázkám daleko flexibilněji, než byste možná čekali.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!