23. března 2012 15:52, aktualizováno  17:24 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Janouškovi hrozí až 10 let. 2,2 promile? To je děsivé, míní právník

Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek opilý přejel ženu. | foto: iDNES.cz: Jiří Meixner

PRAHA Vlivný pražský lobbista a podnikatel Roman Janoušek srazil v opilosti autem padesátiletou ženu vietnamské národnosti a těžce ji zranil. Z místa nehody se pokusil ujet, policie ho však zadržela. Hrozí mu za to až desetileté vězení.

Podle advokáta Josefa Lžičaře hrozí Janouškovi 3 až 10 let za mřížemi. "Pokud do ní najel schválně, dá se to kvalifikovat jako úmyslné ublížení na zdraví a způsobení těžké újmy a pokud ujel, je tam ještě neposkytnutí pomoci," řekl serveru Lidovky.cz právník.

Dechová zkouška zjistila u vlivného podnikatele 2,2 promile alkoholu v krvi. To by znamenalo při dvouhodinové konzumaci u dospělého muže přibližně devět 2cl panáků 40% alkoholu.

Popis Janouškovy nehody, který koluje po Facebooku

Popis Janouškovy nehody, který koluje po Facebooku

Alkohol i neposkytnutí pomoci tak podle Lžičaře může Janouškovi ještě přitížit. "2,2 promile v krvi? To je děsivé," dodal advokát.

Policejní mluvčí Eva Kropáčová potvrdila, že Janoušek je podezřelý „z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, ublížení na zdraví a neposkytnutí první pomoci.“ Policie vyslýchala Janouška tři hodiny a poté ho zatím bez obvinění propustila.

Pravděpodobná Janouškova úniková trasa

A - pravděpodobné místo nehody. B - místo zadržení

Po vyšetření u lékaře policisté Janouška převezli na služebnu v pražské Kongresové ulici k podání vysvětlení, odkud po 15:00 odešel. Většině médií se vyhnul tím, že požádal policisty o odchod jedním ze zadních vchodů. Poté nasedl do černého audi, které pro něj přijelo, a odjel.

Podle informací severu Lidovky.cz srazil lobbista a vlivný podnikatel Roman Janoušek přibližně padesátiletou ženu z Vietnamu. 

Na jednotku intenzivní péče přišel za svou zraněnou matkou i její zhruba dvacetiletý syn. "Na Janouška mám názor jako každý jiný, mně jde ale teď hlavně o zdraví mé mámy," řekl serveru Lidovky.cz evidentně rozrušený syn zraněné Vietnamky, který ji navštívil i se svou sestrou. "Co bude s Janouškem, to je teď asi vedlejší. To ať vyšetří policie," řekl s tím, že se o nehodě dozvěděl krátce po jedenácté hodině dopolední.

„Řidič s vozidlem s největší pravděpodobností nedobrzdil a následně narazil do před ním stojícího vozidla volvo. Z místa této dopravní nehody ujel a zastavil až o několik desítek metrů dál na světelné křižovatce,“ uvedla Kropáčová.

ČTĚTE TAKÉ:

Záchranáři u ní v první chvíli diagnostikovali zlomená žebra, zlomený bérec a otřes mozku. Navíc po srážce jevila známky šoku. Byl odvezena na jednotku intenzivní péče do Fakultní nemocnice Motol.

Janoušek dopoledne v Praze 4 havaroval se svým Porsche Cayenne a poté ještě srazil řidičku nabouraného volva. Podnikatel poté z místa ujel, policisté ho ale dostihli.

mevMartin Nevyhoštěný, ogoOndřej Golis, jkzJan Kaczor

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.