22. září 2018 11:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lokomotiva v Českých Budějovicích se srazila s vagóny, narušila Národní den železnice

Vlak- ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vlak- ilustrační foto. | foto: Vojtěch ŠeredaLidové noviny

České Budějovice Provoz na nádraží České Budějovice je po páteční nehodě lokomotivy obnovený. Zastavený byl 70 minut, hasiči odstraňovali následky nehody. Vlaky začaly znovu jezdit v 10:19. ČTK to řekla mluvčí Správy železniční a dopravní cesty (SŽDC) Radka Pistoriusová. Hodinu a deset minut nejezdily normální vlaky ani speciální, které ČD vypravily při sobotním Národním dni železnice.

V Českých Budějovicích se v pátek večer srazila posunovaná lokomotiva s odstavenými osobními vozy bez cestujících. Zranili se tři lidé, škoda je tři miliony Kč. Dva lidé jsou zraněni těžce, jeden lehce. Hasiči i v sobotu odstraňovali následky, proto byl vypnutý proud. V Českých Budějovicích je v sobotu Národní den železnice, na tratích bude větší pohyb vlaků.

Lokomotiva se s odstavenými osobními vozy srazila na nádraží v pátek ve 21:35, po srážce osobní vozy vykolejily. Při nehodě se zranili strojvedoucí i posunovač, předběžnou škodu inspekce odhadla na tři miliony korun. „Jsou tam dvě vážná zranění, jedno lehčí,“ řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Následky nehody budou železničáři odstraňovat ještě v sobotu. Příčiny a okolnosti srážky vyšetřuje Drážní inspekce.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR VÝROBNÍCH LINEK/ŠANCE PRO ABSOLVENTY

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha, Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč