Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Lyžařkou sezony je Záhrobská

PRAHA Šárka Záhrobská se stala nejlepší českou lyžařkou uplynulé sezony. Vicemistryně světa ve slalomu dostala od veřejnosti více hlasů než stříbrný medailista z MS v běhu na lyžích Lukáš Bauer, obhájce loňského vítězství v anketě Král bílé stopy. O celkovém vítězi rozhodla veřejnost, která mohla hlasovat od 25. dubna celý měsíc.

Záhrobská vedle stříbra z MS ve Val d'Isere vyhrála poprvé závod Světového poháru v Aspenu a dvakrát skončila třetí v závodu SP včetně finále v Aare. V konečném hodnocení seriálu obsadila ve slalomu 2. místo a v celkovém pořadí 12. pozici. Bauer vedle stříbra naMS v Liberci rovněž dokázal vyhrát závod elitního seriálu, celkově skončil devátý. Koučem roku byl zvolen otec královny bílé stopy Petr Záhrobský.