5. února 2007 8:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Melčák a Pohanka mají ´parte´

Antikampaň proti Miloši Melčákovi. S podobnými plakáty se setkává v Brně i Michal Pohanka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Antikampaň proti Miloši Melčákovi. S podobnými plakáty se setkává v Brně i Michal Pohanka. | foto: Zdeněk NěmecČTK

PRAHA Oběma přeběhlíkům, kteří podpořili vládu Mirka Topolánka, už kdosi vystavil parte. Zatímco Miloš Melčák ho může vidět ve „svém“ Zlínsku, parte Michala Pohanky visí v Brně a okolí, odkud poslanec pochází.

Plakáty pro oba poslance mají stejnou grafiku i text. „Oznamujeme vám, že po dlouhém zákeřném váhání nás poslanec... zradil,“ stojí shodně na billboardech, které se liší pouze jménem a portrétem poslanců. Shodné je i motto v pravé horní části plakátu: „Sociálním demokratem jsi a v lokaje odéesáka se obrátíš. První kniha Dalíkova.“ Kdo billboardy v okolí Zlína a Brna vyvěsil, zůstává utajené. Na samotném plakátu je jediný podpis: zrazení voliči.

Tomáš Soukup, obchodní ředitel agentury Outdoor Akzent, která billboardy vylepila, zadavatele prozradit odmítá. „To bohužel nemůžu říct. Je to zakázka jako každá jiná a jsme vázáni obchodní smlouvou. Podle podmínek nemůžeme prozradit ani cenu, ani rozsah pokrytí,“ řekl Soukup. Neupřesnil ani to, jak dlouho má kampaň trvat. „Standardně u nás trvají kampaně po dobu kalendářního měsíce,“ podotkl Soukup.

Socialisté, kteří v čele s Jiřím Paroubkem Melčáka a Pohanku nazývají „zrádci či kreaturami“, se od plakátů připomínajících úmrtní oznámení distancují. „Žádnou takovou zakázku jsme nikomu nezadali,“ řekl v sobotu Blesku Jiří Ovčáček z tiskového oddělení sociální demokracie.

„Nic takového jsme určitě vylepit nenechali, rozhodně to nesouvisí s aktivitou ČSSD,“ tvrdí také šéf brněnské organizace strany Jeroným Tejc. „Je to za hranicí vkusu. Ale stejně tak je za hranicí vkusu jednání pánů Melčáka s Pohankou,“ dodal.

Zatímco Pohankův názor na billboard se LN zjistit nepodařilo, Melčák pro MF Dnes své parte komentoval s humorem. „Jsem trochu pověrčivý. Takže věřím, že mi parte přinese dlouhověkost a budu Paroubka strašit do 130 let,“ uvedl. To by se šéfovi sociální demokracie jistě nelíbilo. Paroubek o víkendu prohlásil, že chce Melčáka ze strany dostat za každou cenu.

pdk, jih, miš

Najdete na Lidovky.cz