Pátek 9. prosince 2022, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Meteorologové varují zemědělce před nočními mrazíky, teploty budou klesat pod nulu

V noci na úterý se v Česku po předchozích teplých dnech ochladilo až o 20 stupňů. Herálec, 12. května 2020 foto: Petr Lemberk, MAFRA

Praha - Ve druhé polovině noci na sobotu budou teploty v části Česka klesat pod nulu, což může vést k poškození vegetace, zejména zeleniny, vinné révy a kvetoucích ovocných stromů. V pátek vydané varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se týká většiny Moravy s výjimkou jihu, dále východu Čech a Karlovarského kraje.
  11:19

Noc na sobotu bude podle meteorologů jasná až polojasná, zpočátku může být i oblačno. Teploty budou nejčastěji mezi plus třemi a minus jedním stupněm Celsia. Vítr bude jen slabý.

V noci na úterý se v Česku po předchozích teplých dnech ochladilo až o 20...
V noci na úterý se v Česku po předchozích teplých dnech ochladilo až o 20...

Teplotami pod bodem mrazu jsou na Moravě ohroženy kraje Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský. V Jihomoravském kraji platí upozornění na možný mráz pro okresy Blansko, Boskovice, Tišnov a Vyškov. V Čechách hrozí noční mrazíky na Vysočině, v Královéhradeckém kraji, východní polovině Pardubického kraje a také v Karlovarském kraji.

Zahrádkářům a zemědělcům radí meteorologové zakrýt zeleninu a nízké rostliny světlou netkanou textilií. Stromy může před následky mrazu ochránit například lehký postřik drobnými vodními kapičkami. Ve volné krajině je možné chránit vegetaci před mrazem také zapálením slámy nebo klestí.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat