Úterý 16. července 2024, svátek má Luboš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Kvůli závadě na tlakovém uzávěru nejezdilo metro mezi Holešovicemi a Florencí

Česko

  7:01aktualizováno  7:38
Část linky pražského metra C mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Florenc byla od pátečního zahájení provozu ve 4:30 mimo provoz kvůli technické závadě na trati. V úseku byla zavedena náhradní autobusová doprava XC. Provoz byl plně obnoven po půl osmé.

Na svém webu to oznámil Dopravní podnik hlavního města Prahy (DPP). Provoz byl obnoven v 7:30.

Ve zbytku trasy metra C, tedy v úsecích Nádraží Holešovice –⁠⁠⁠⁠⁠ Letňany a Florenc –⁠⁠⁠⁠⁠ Háje, metro jezdilo bez omezení.

„V rámci pravidelné předepsané kontroly tlakových uzávěrů v metru, která probíhá během noční provozní výluky, se dnes nad ránem nepodařilo pro technickou závadu otevřít tlakový uzávěr mezi stanicemi Nádraží Holešovice a Vltavská. Z tohoto důvodu jsme museli od zahájení provozu přerušit provoz metra na lince C v úseku Nádraží Holešovice – Florenc a zavést náhradní autobusovou dopravu XC,“ vysvětlila iDNES.cz mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Co bylo přesnou příčinou závady nyní technici DPP analyzují.

„Předpokládáme, že se jedná o závadu na hnacím zařízení ovládající zavírání a otevírání tlakového uzávěru. Pravidelná kontrola tlakových uzávěrů právě slouží k tomu, abychom v předepsaných intervalech, což je jednou za týden, prověřili jejich plnou funkčnost a odhalili případné skryté závady,“ dodala mluvčí.

Cestující v zastavené části linky C přepravovaly v obou směrech autobusy.

Autoři: , ,