31. března 2011 9:03 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Michálek: Chci své staré místo, jinak kývnu Bártovi

Libor Michálek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Libor Michálek | foto: ČTK

PRAHA Pokud Libor Michálek známý nahrávkami v kauze Drobil neprojde výběrovým řízením na post šéfa Státního fondu životního prostředí (SFŽP), kývne na pracovní nabídku ministra dopravy Víta Bárty (VV). Prioritou je však pro něj práce ve fondu.

"Pan ministr Chalupa (ve funkci nahradil v lednu Drobila - pozn. red.) řekl, že po dokončení auditů ve fondu, což bude příští pondělí (4. dubna), vyhlásí konkurz na vedení fondu životního prostředí, takže vyčkám a zúčastním se," řekl serveru Lidovky.cz Michálek.

K TÉMATU

Bývalý šéf fondu si ale nechává otevřená zadní vrátka a neodmítá ani nabídku od Víta Bárty, na jehož úřadu by měl jako náměstek na starost vnitřní audit. "Já jsem nabídku pana Bárty nikdy neodmítl. Pokud bych výběrovým řízením fondu neprošel, pak je zde tato varianta," nastínil Michálek své pracovní plány.

Práce pro VV?
V souvislosti s Bártovou nabídkou se objevily spekulace, že není náhodná. Michálek totiž Věcem veřejným před volbami údajně psal etický kodex. "To není přesné, spíš šlo jen o několik rad, ani bych to nenazval spoluprací," reagoval na dotaz. Strana ho oslovila jako odborníka, který se tématem dlouhodobě zabývá.

Michálek prý kodex konzultoval s místopředsedkyní VV Lenkou Andrýsovou, odmítl také předvolební "angažmá" ve straně spojovat s Bártovou nabídkou. "Nemyslím si, že to má souvislost. S panem Bártou se v podstatě neznám, viděli jsme se jednou," objasnil.

Vít Bárta

Bývalý šéf fondu pořídil klíčovou nahrávku s poradcem exministra životního prostředí Pavla Drobila Martinem Knetigem, který ho prý nabádal k manipulování s veřejnými zakázkami, aby bylo možné získat peníze na financování ODS a Drobilovy kariéry. V prosinci si Michálek nahrál i schůzku s Drobilem, který mu poradil, že by měl jít buď na policii, nebo nahrávky zničit. V jednom okamžiku mu nabídl místo svého náměstka, pokud důkazy zmizí.

Drobil nakonec musel ministerský post opustit, Michálka však v prosinci stačil odvolat. Ten dále pracuje ve fondu životního prostředí, ale pouze jako poradce s nižším platem.

ogoOndřej Golis