Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
28. ledna 2010 16:46 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mladík prodával marihuanu. Nabídl ji ale policistovi v civilu

Marihuana - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Marihuana - ilustrační foto. | foto: Reuters

PRAHA Osmnáctiletý mladík z Prahy měl ve středu zkrátka pech. V jednom z žižkovskských barů nabízel s kamarádem marihuanu. "Mám u sebe 20 gramů domácího skunku" řekl ale i policistovi, který byl v baru ve svém volnu. Muž zákona nejdřív neprozradil, kdo je. Šel s dealerem před bar, kde si měl zboží koupit. Ve chvíli, kdy mladík ukázal marihuanu, ho zadržel.

"Policista se byl v době svého volna spolu se svým známým pobavit v jednom z žižkovských klubů. Kolem půlnoci je zde oslovil mladý muž v doprovodu dalšího mladíka s tím, zda nemají zájem o koupi 'trávy'. Řekl jim, že potřebuje peníze, kterých se mu nedostává, a zároveň nabídl i slevu," vyjádřila se pražská policejní mluvčí Eva Miklíková. Mladík policistovi dokonce řekl, že bydlí nedaleko a tam má marihuany víc.

Policista předal mladého dealera a jeho kamaráda do rukou kriminální policie. U 'aktivního' mladíka našli 23 igelitových plastových sáčku s marihuanou. Byl obviněn z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, za což mu hrozí až pět let za mřížemi. Druhý prodejce marihuany měl u sebe sedm sáčků, obviněn nebyl.

Policista slouží u Pohotovostní motorizované jednotky. "V rámci výkonu služby vyjíždí k případům, kdy se lidé ocitnou v nouzi a potřebují pomoc. Moc dobře tedy ví, jak má postupovat v případech, kdy dochází k nějakému protiprávnímu jednání. Tím, že skončí službu, ale nepřestává být policistou. To se ukázalo také v tomto případě," napsala Miklíková.

Michaela Těšínská

Autor

Michaela Těšínskámichaela.kabatova@lidovky.czČlánky
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky
TIPY NA VÁNOCE: Kosmetika, kterou doporučují skutečné uživatelky

Ať už budete chystat balíček pro sestru, kamarádku, maminku, babičku… anebo přemýšlet, jaká kosmetika by se vám hodila, v rozhodování pomohou názory žen, které ji vyzkoušely.