25. srpna 2017 9:26 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Mladíka zasáhl elektrický výboj z troleje. S popáleninami skončil v nemocnici

ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační foto | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

HODONÍN Mladistvého na Hodonínsku zasáhl na železničním mostu přes řeku Moravu elektrický výboj z troleje, s popáleninami ho do nemocnice přepravil vrtulník. Na policejním webu to v pátek uvedl mluvčí Petr Zámečník.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek odpoledne. Mladík podle zjištění policie vylezl se svými kamarády na obloukovou železnou konstrukci mostu, pak přešel na prostřední část mostní konstrukce, kde se přiblížil k železniční troleji. Následně ho zasáhl elektrický výboj. „Z mostní konstrukce z výšky přibližně šesti metrů následně spadl do kolejiště,“ popsal mluvčí. Zraněného chlapce záchranná služba transportovala do brněnské nemocnice.

Na stejném místě se přitom stalo stejné neštěstí na jaře 2016. Osmnáctiletý mladík tehdy vylezl na obloukovou železnou konstrukci mostu a při chůzi po konstrukci ho zasáhl výboj elektrického proudu. Utrpěl vážná poranění.

Policisté apelují na mladé lidi, aby zbytečně nehazardovali se svým zdravím a životy. Obrací se zároveň i na rodiče, aby závažnost takových situací svým dětem vysvětlili a poučili je o možných následcích.

ČTK

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz