Pondělí 6. února 2023, svátek má Vanda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž dal kameny na koleje poté, co kvůli vyhození z vlaku přišel o práci. Hrozí mu osmiletý trest

Česko

  17:24
KROMĚŘÍŽ - Motorový vlak najel ve čtvrtek u Olšiny, části obce Soběsuky na Kroměřížsku, na kameny položené na kolejích. Strojvedoucí vůz zastavil rychlobrzdou, při události nebyl nikdo zraněn. Jen shodou okolností nedošlo k vykolejení vlaku, uvedla v pondělí policejní mluvčí Barbora Balášová. Policisté ještě tentýž den zadrželi třicetiletého muže z Karvinska, který kameny na koleje umístil. Stíhají ho za obecné ohrožení, v případě uznání viny mu hrozí až osm let vězení.

K události došlo před 7:30, ve vlaku ze Zborovic do Kroměříže v tu chvíli cestovalo zhruba 15 lidí. Kameny na kolejích měly v průměru kolem 15 centimetrů, vlak díky rychlé reakci strojvedoucího najel jen na část z nich. „Přivolaní policisté provedli ohledání místa činu, nápomocen jim byl i služební pes, provedli nezbytná šetření a ještě ten den se jim podařilo najít viníka,“ uvedla Balášová.

K odhalení pachatele podle ní přispěly výpovědi svědků i dobrá osobní a místní znalost policistů. „Třicetiletý muž z okresu Karviná, který v současné době pobýval na ubytovně v Kroměříži a pracoval ve Zborovicích, kam každý den vlakem dojížděl, se k uvedenému jednání přiznal,“ sdělila mluvčí.

K činu se prý odhodlal, když ho strojvedoucí vykázal v Šelešovicích z vlaku. Muž totiž u sebe neměl dost peněz na jízdenku. Vydal se proto po kolejích pěšky. Nato mu podle Balášové volal nadřízený, že není v práci včas a tudíž končí. To muže údajně natolik rozčílilo, že se rozhodl položit na koleje kameny.

Autor:

Mohlo by vás zajímat