Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muž přepadl v Hranicích taxikáře, pak naboural dvě policejní auta. Dopadli ho na Slovensku

Česko

  11:54
Olomouc - Se zbraní v ruce přepadl v Hranicích na Přerovsku čtyřiačtyřicetiletý muž taxikáře. Donutil jej vydat peníze i auto, se kterým poté uprchl. Na Břeclavsku naboural do dvou policejních aut, nikdo nebyl zraněn. Policisté jej poté zhruba 50 kilometrů pronásledovali přes česko-slovenské hranice.

Policie. Ilustrační snímek. foto: Týdeník Policie

Zastavily ho až zátarasy a varovný výstřel na dálnici D2 u Malacek, řekl v pátek novinářům náměstek olomouckého krajského policejního ředitele Radovan Vojta.

Honička a střelba na Jižní spojce. Řidič v kradeném mercedesu v protisměru ujížděl policii, naboural několik aut

Loupež se odehrála ve středu kolem 15:00, recidivista byl dopaden na Slovensku ve 21:00. Policisté o incidentu informovali v pátek. „Podezřelý si objednal taxi, taxikář ho dovezl na nádraží do Hranic. Při placení jej však začal muž ohrožovat zbraní, donutil taxikáře vydat několik tisíc korun a vozidlo taxi. Celková škoda přesahuje 100 000 korun,“ uvedl Vojta.

Lupič se poté vydal s vozem na Olomoucko, kde natankoval u jedné z čerpacích stanic a bez placení ujel. Policistům se však již mezitím podařila zjistit jeho totožnost, muže prozradilo jeho tetování i výška, ale také informace z místa, odkud si taxi přivolal. Pátrání bylo pak vyhlášeno po celé republice, vzápětí bylo vozidlo objeveno na Břeclavsku. „Policisté chtěli odcizené vozidlo zastavit, pachatel však na jejich výzvu nereagoval, začal ujíždět a najel přitom do dvou policejních aut,“ popsal náměstek. Škoda byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun.

Muž poté vjel na dálnici a zamířil na Slovensko. Tam již byli zalarmováni také slovenští policisté, na dálnici D2 u Malacek postavili zátarasy a pro výstrahu také vystřelili. „V rámci přeshraničního pronásledování ve spolupráci se slovenskými kolegy jsme pachatele za pomoci donucovacích prostředků zadrželi,“ doplnil náměstek ředitele.

Muž z Novojičínska, který má už za sebou trestní minulost, je nyní ve vydávací vazbě. Kromě loupežného přepadení mu hrozí obvinění i za majetkovou trestnou činnost na Olomoucku a za útok na veřejného činitele se zbraní, kterého se dopustil při najetí do policejních aut na Břeclavsku. Ohrožen je sazbou až deseti let vězení. Pokud bude podle Radovana Vojty souhlasit s vydáním, bude zpět v rukou českých policistů do deseti dnů. V opačném případě bude důvody vydání zkoumat slovenská justice.

Autor:

Objemné plenky mohou způsobit horší paměť
Objemné plenky mohou způsobit horší paměť

Není asi velkým překvapením, že dostatek vhodného pohybu je pro správný vývoj miminka naprosto zásadní. Jen málokdo si ale dokáže představit, co...