Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž ze stavby v Prostějově zemřel násilnou smrtí, prokázala to pitva

Česko

  8:38
PROSTĚJOV - Pětapadesátiletý muž z Blanenska, jehož tělo bylo nalezeno na staveništi v Prostějově, zemřel násilnou smrtí. Prokázala to pitva, kterou policisté nechali provést kvůli příčinám smrti. Případ si převzali krajští kriminalisté, řekl v úterý jejich policejní mluvčí Libor Hejtman. Muž se podle policistů pohyboval mezi bezdomovci.

Práce při vyšetřování. foto: Morris Mac MatzenReuters

Muž byl nalezen v sobotu po 18:00, tělo leželo ve výkopu na staveništi v ulici Předina. „Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z násilného trestného činu s následkem smrti, prověřování případu je na počátku, proto zatím nelze uvést bližší informace,“ uvedl policejní mluvčí. V kraji jde poslední dobou o třetí případ nálezu mrtvého muže. Na začátku května bylo na periferii Olomouce nalezeno tělo přikryté modrou plachtou. Policisté zjistili, že jde o jednačtyřicetiletého Ukrajince. Pitva prokázala, že zemřel násilnou smrtí, kriminalisté jeho úmrtí zatím vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví s následkem smrti, pachatele zatím nedopadli.

Na konci května našli policisté mrtvého muže v řece Bečvě v katastru Hranic. Vzápětí dopadli dva muže ve věku 38 a 18 let a jednoho mladistvého, všichni tři podezřelí útočníci byli obviněni z těžkého ublížení na zdraví a dva z nich z vraždy. Podle kriminalistů šlo o konflikt mezi bezdomovci.

Autor:

SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?