24. září 2019 8:20, aktualizováno  14:40 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

D1 kolem Brna v obou směrech ochromily nehody kamionů. Kolony dosahovaly víc než 11 kilometrů

Převrácený kamion na dálnici D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Převrácený kamion na dálnici D1. | foto: HZS JMK

Dálnici D1 u Brna v úterý na celé dopoledne v obou směrech uzavřely nehody několika kamionů. Kolony dosahovaly délky přes 11 kilometrů. Ráno se na 173. kilometru ve směru na Prahu převrátil kamion, dálnice aktuálně stále jede jedním jízdním pruhem. Asi o hodinu později se na 190. kilometru ve směru na Brno srazily tři nákladní vozy, policisté obnovili provoz po dvou hodinách. Nehody byly bez zranění, uvedl mluvčí policie Pavel Šváb, ochromily ale dopravu na D1.

Kamion na 173. kilometru se převrátil před 8:00, policisté dopravu mezi 168. a 178. kilometrem celé dopoledne odkláněli na souběžnou silnici druhé třídy. Kamion leží mimo vozovku, je ale třeba přeložit náklad a nákladní vůz odtáhnout. Kolem 14:00 kolona podle dálničních informačních tabulí dosahovala kolem pěti kilometrů. Dopravní web odhadoval plné zprovoznění dálnice kolem 17:00.

„Nehoda se obešla bez zranění, ale z převráceného kamionu unikla nafta. Hasiči únik zasypali sorbentem a zbylou naftu přečerpali,“ uvedl v tiskové zprávě mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Podle prvních informací policistů je nehoda bez zranění a kamion leží mimo...

Provoz ve směru na Prahu ještě před polednem zkomplikovala i nehoda dvou kamionů na 188. kilometru, která přes hodinu blokovala pravý jízdní pruh.

Nehoda na 190. kilometru ve směru na Brno se stala před 9:00, kolem 11:00 policie zprůjezdnila jeden jízdní pruh a o čtvrt hodiny později následky nehody odstranila úplně.

„Policejní hlídky usměrňují provoz na objízdných trasách. Komunikace však kapacitně nemohou stačit a tvoří se kolony. Dbejte prosím aktuálních pokynů policistů a celé oblasti se pokud možno vyhněte,“ uvedl krátce po nehodách policejní mluvčí Šváb.

Zdržení nabíraly i některé krajské autobusové linky, podle integrovaného dopravního systému šlo o linky 401, 402, 410 a 153. Zpoždění se podle webu pohybovalo v rozmezí deset až 25 minut.

ČTK
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Václav Klaus starší | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...