23. srpna 2019 12:15 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na D1 u Velkého Beranova budou v noci na neděli uzavírky kvůli stavbě nadjezdu

Dálnice v noci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dálnice v noci. | foto: Reprofoto

Velký Beranov (Jihlavsko) Na dálnici D1 u Velkého Beranova budou v noci na neděli krátkodobé uzavírky kvůli osazování nosníků nového nadjezdu na 120. kilometru. Pracovat se tam bude mezi 23:00 v sobotu a nedělními 06:00. ČTK o tom v pátek informoval mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Studecký.

Kvůli přípravám a dokončovacím pracím budou auta tímto úsekem projíždět v obou směrech jedním jízdním pruhem od sobotního do nedělního poledne.

Dálnici budou policisté v noci na neděli uzavírat pětkrát ve směru na Brno a pětkrát směrem na Prahu. Provoz by měli přerušovat vždy nejvýše na 15 minut. Objízdné trasy nebyly stanoveny. „Provoz ze soboty na neděli je minimální, auta tam vždycky počkají,“ uvedl mluvčí.

Přestavba nadjezdu je součástí rekonstrukce dálnice mezi Velkým Beranovem na Jihlavsku a Měřínem na Žďársku, která začala letos v dubnu. Zakázku za 1,888 miliardy korun bez daně od ŘSD dostaly firmy Strabag, Metrostav a Eurovia CS. Opravy těchto 14,7 kilometru D1 mají skončit do listopadu 2021.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!