Neděle 4. prosince 2022, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na D1 unikla kyselina sírová. Zasahují hasiči, dálnice je u Kroměříže uzavřena

Česko

  8:56aktualizováno  12:03
Kroměříž - Na 256. kilometru dálnice D1 u Kroměříže ve středu po 7:00 havarovalo nákladní auto převážející barely s 94procentní kyselinou sírovou. Na místě zasahovali hasiči, kteří vylitou žíravinu likvidovali.

Hasiči likvidovali žíravinu vylitou na 256. kilometru dálnice D1 při havárii nákladního auta, které převáželo dva tisícilitrové barely s 94procentní kyselinou sírovou foto: ČTK

Na D6 se převrátila cisterna převážející naftu. Dálnice ve směru na Cheb už je průjezdná

Řidič má poleptané obě ruce, protože se snažil s barely manipulovat, sanitka ho odvezla do nemocnice. Policie dálnici uzavřela ve směru na Ostravu mezi 253. a 258. kilometrem a do 11:30 řidiči jezdili přes Zlobice, Lutopecny a Kroměříž, řekli ČTK mluvčí policie Lenka Drahokoupilová a zlínských hasičů Roman Žemlička. Nyní je jeden z pruhů průjezdný, s ukončením zásahu počítají policisté v odpoledních hodinách.

Kamion podle Žemličky převážel dva tisícilitrové barely. „Oba vytekly, ale pouze na silnici v délce zhruba 800 metrů. Nejvíce však v místě, kde kamion zastavil v odstavném pruhu. Dvě jednotky hasičů kyselinu zasypávají neutralizační látkou,“ popsal zásah Žemlička. Řekl, že kamion sjel mimo vozovku a barely začaly vytékat po následném manévru, když se vracel na silnici. Žádné další zjevné škody nevznikly. Otázkou je pouze vliv na pneumatiky aut, které kyselinou za kamionem ještě projela.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat