14. listopadu 2018 10:28 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Mallorce zadrželi stalkera. Češce dal do auta sledovací zařízení, pronásledoval ji ve třech zemích

Pouta (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pouta (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Palma de Mallorca Španělská policie zadržela na Mallorce osmadvacetiletého Čecha, který tam pronásledoval Češku, přestože měl vydán od českého soudu zákaz se k ní přibližovat. Informoval o tom v úterý místní deník. Podle něj muž pronásledoval už dříve tuto ženu nejen v Praze a na Mallorce, ale například i v Dubaji.

Policie na Mallorce zadržela muže na základě sobotního oznámení dvaadvacetileté Češky, která na tento středomořský ostrov přijela na dovolenou. Podle deníku muž ženu pronásledoval na ulici v Palma de Mallorca a v přístavu Port de Sóller.

Žena policistům také popsala, proč český soud vydal muži zákaz se k ní přiblížit. Poznali se ve společnosti stejných známých a muž ji posléze začal pronásledovat, obtěžoval ji četnými telefonáty a e-maily a dokonce jí do auta nainstaloval sledovací zařízení.

Zákaz přiblížení vydávají soudy jako předběžné opatření v případě takzvaného stalkingu, tedy úmyslného pronásledování a obtěžování jedné osoby jinou. Stalker své oběti snižuje kvalitu života a vyvolává u ní strach o bezpečí svoje či blízkých.

ČTK

OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu
OVĚŘENO: Mozek miminka ovlivní těhotenství a první hodina po porodu

Podle lékařky Markéty Kellner, která zkoumá lidský mozek, jsou těhotenství a první okamžiky po porodu zásadními v jeho fungování do budoucna. Co ovlivňují a jak?

Najdete na Lidovky.cz