19. února 2019 16:33 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Auto popsal milostnými vzkazy a předstíral, že je kriminalista. Policie stíhá muže, jenž se nesmířil s rozchodem

Jeden ze zamilovaných vzkazů, které muž nechával své bývalé partnerce na autě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jeden ze zamilovaných vzkazů, které muž nechával své bývalé partnerce na autě. | foto: Policie ČR

PRAHA Odmítal se smířit s tím, že jej po čtyřletém vztahu opustila partnerka. Jednačtyřicetiletý muž z Liberecka jí tak denně adresoval zamilované zprávy, nechával jí obdobné vzkazy na autě nebo ji navštěvoval osobně. Nyní mu hrozí až rok za mřížemi, neboť jej policisté stíhají za nebezpečné pronásledování.

Žena z Českolipska se se svým již bývalým partnerem rozešla v září loňského roku. Muž se od ní sice záhy odstěhoval zpět na Liberecko, odejít z jejího života úplně ovšem odmítal.

„Každý den jí totiž zasílal několik milostných SMS zpráv, o které nestála (od loňského září do letošního ledna jich byl jeden tisíc), prozváněl ji po telefonu ve dne i v noci anebo ji kontaktoval osobně. Také jí vyznával lásku nejrůznějšími vzkazy, které psal na okno jejího auta,“ informovala Ivana Baláková, mluvčí liberecké policie.

Žena se v uplynulých měsících podle slov policejní mluvčí bála opustit svůj byt ze strachu, že svého bývalého přítele někde potká. Ačkoliv momentálně bydlí v sousedním okrese, v jejím městě se objevoval i několikrát do týdne, přičemž se ji snažil kontaktovat.

„Byl přitom velmi vynalézavý a informace o ní se snažil získat například tak, že se po telefonu vydával za kriminalistu a zjišťoval v jejím zaměstnání, jaké má pracovní směny. Jako důvod uvedl to, že s ní potřebuje hovořit kvůli dopravní nehodě,“ přiblížila Baláková.

Muž podle policie pravidelně kontaktoval i současného partnera své bývalé přítelkyně. Jemu psal výhružné zprávy, aby se před ním měl na pozoru.

Vše dospělo do fáze, že na něj žena v lednu podala trestní oznámení. Policie muže po šetření případu obvinila ze stalkingu, za což mu hrozí až roční pobyt ve vězení.

„Poté, co si muž převzal záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování, jeho nátlak na bývalou partnerku polevil,“ dodala policejní mluvčí.

rsaRobert Sattler