Čtvrtek 29. října 2020svátek má Silvie 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na ministra spravedlnosti střílel důchodce poplašnou pistolí

Robert Pelikán měl od střílejícího důchodce dříve dostat dopis. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Robert Pelikán měl od střílejícího důchodce dříve dostat dopis. | foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA Ministr spravedlnosti Robert Pelikán zažil nepříjemné ráno. Při otevírání výstavy v Praze na něj několikrát vystřelil důchodce. Sám ministr informaci serveru Lidovky.cz potvrdil a dodal, že nešlo o kuličkovou pistoli, nýbrž o poplašnou.

K incidentu došlo v ranních hodinách ve Valdštejnské ulici, kde ministr zahajoval výstavu Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Po třech výstřelech útočníka zastavila ministrova ochranka.

„Nedošlo k žádnému útoku ani ohrožení chráněné osoby (Pelikána),“ řekl ČTK mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Ochranu ministra zajišťuje služba pro ochranu ústavních činitelů, která spadá pod policejní prezidium. Jeden z Pelikánových ochránců muže podle Bocána zkontroloval a vysvětlil mu, že to není správný druh protestu. Muž poté odešel.

Vzhledem k tomu, že se nestalo žádné protiprávní jednání, pro policii případ skončil. „Trestní oznámení jsem nepodal, vždyť ten člověk střílel jen z poplašňáku. Je mi ho spíš líto,“ napsal Pelikán ČTK v textové zprávě.

Podle serveru Blesk.cz byl střelcem dříve odsouzený důchodce, který ministrovi v minulosti poslal dopis. V něm mu měl popsat osobní křivdu. Před soud se měl muž dostat za vykrádání automatu na sladkosti v pečovatelském domově, kde bydlel.

Případ nápadně připomíná září 2012, kdy Pavel Vondrouš střílel z kuličkové pistole na tehdejšího prezidenta Václava Klause. Ochranka v tu dobu nezasáhla a exprezident byl drobně poraněn.

,

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...