Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na ministra spravedlnosti střílel důchodce poplašnou pistolí

Česko

  14:56aktualizováno  15:54
PRAHA - Ministr spravedlnosti Robert Pelikán zažil nepříjemné ráno. Při otevírání výstavy v Praze na něj několikrát vystřelil důchodce. Sám ministr informaci serveru Lidovky.cz potvrdil a dodal, že nešlo o kuličkovou pistoli, nýbrž o poplašnou.

Robert Pelikán měl od střílejícího důchodce dříve dostat dopis. foto:  Petr Topič, MAFRA

K incidentu došlo v ranních hodinách ve Valdštejnské ulici, kde ministr zahajoval výstavu Milosrdných sester sv. Karla Boromejského. Po třech výstřelech útočníka zastavila ministrova ochranka.

Co se to sakra děje? ptali se zmatení bodyguardi při „kuličkovém atentátu“

„Nedošlo k žádnému útoku ani ohrožení chráněné osoby (Pelikána),“ řekl ČTK mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán.

Ochranu ministra zajišťuje služba pro ochranu ústavních činitelů, která spadá pod policejní prezidium. Jeden z Pelikánových ochránců muže podle Bocána zkontroloval a vysvětlil mu, že to není správný druh protestu. Muž poté odešel.

Vzhledem k tomu, že se nestalo žádné protiprávní jednání, pro policii případ skončil. „Trestní oznámení jsem nepodal, vždyť ten člověk střílel jen z poplašňáku. Je mi ho spíš líto,“ napsal Pelikán ČTK v textové zprávě.

Muž vystřelil na Klause z plastové pistole, prezident jel do nemocnice

Podle serveru Blesk.cz byl střelcem dříve odsouzený důchodce, který ministrovi v minulosti poslal dopis. V něm mu měl popsat osobní křivdu. Před soud se měl muž dostat za vykrádání automatu na sladkosti v pečovatelském domově, kde bydlel.

Případ nápadně připomíná září 2012, kdy Pavel Vondrouš střílel z kuličkové pistole na tehdejšího prezidenta Václava Klause. Ochranka v tu dobu nezasáhla a exprezident byl drobně poraněn.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat