17. ledna 2019 8:40, aktualizováno  9:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na Náchodsku havaroval autobus s 20 lidmi. Na místě je pět zraněných

Záchranná služba (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Záchranná služba (ilustrační foto). | foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Černčice (Náchodsko) U obce Černčice na Náchodsku ve čtvrtek ráno narazil autobus s 20 lidmi včetně řidiče do stromu a skončil v příkopu. Pět lidí utrpělo lehká zranění. Záchranáři je převezli do nemocnic v Náchodě a v Hradci Králové. Hasiči na místo nehody vyslali evakuační autobus, aby do něj lidé z havarovaného autobusu mohli přesednout.

Nehoda se stala na silnici druhé třídy vedoucí z Nového Města nad Metují směrem na Bohuslavice. Hlášení o nehodě hasiči dostali v 07:46. Podle policie byl při nehodě zraněn i řidič. „Dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní. Příčiny nehody vyšetřujeme,“ řekla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Do evakuačního autobusu hasičů přestoupilo osm cestujících a dál s ním pokračovali v cestě. „Zbytek cestujících si zajistil odvoz vlastními silami,“ řekla mluvčí hasičů Martina Götzová. Silnice zůstala průjezdná, hasiči ji načas uzavřeli kvůli úklidu. Vyproštění autobusu si zajistí dopravce, uvedli hasiči.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz