22. dubna 2019 18:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na okraji Plzně hoří les. Hasit pomáhá i vrtulník, požár se šíří v korunách stromů

(ilustrační snímek) Lesní požár | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) Lesní požár | foto: Reuters

PLZEŇ Desítky hasičů bojují s rozsáhlým požárem Chotíkovského lesa na severním okraji Plzně za sídlištěm Lochotín. Kouř je vidět ze všech stran Plzně. Hasit pomáhá vrtulník s bambivakem, plnicí stanoviště bylo zřízeno na stanici Košutka. Nikdo nebyl zraněn, obyvatelé Chotíkova ale musejí zavírat okna. Požár se šíří i v korunách stromů.

Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu a žádají turisty a cyklisty, aby se nepohybovali po cyklostezkách a pěších trasách v lese pod vrchem Krkavec. „Na Lochotín zatím kouř nejde, spíše na Chotíkov. Požár monitorujeme, jsem v kontaktu s hasiči,“ řekla starostka prvního městského obvodu Helena Řežábová. 

22.dubna 2019 v 17:51, příspěvek archivován: 22.dubna 2019 v 18:30

Na okraji Plzně mezi Krkavcem a Chotikovem hoří les. Podle prvního odhadu hoří les na ploše asi 600 krát 200 metrů a šíří se i do korun stromů. #plzen #pozar #pozarlesa #hasici #HASICIplzen

Starostka Chotíkova Eva Hirschfeldová uvedla, že místní musí zavírat okna, kouř je hodně cítit, i když už je trochu menší. „Máme uzavřenou jednu místní komunikaci na naše dva nové satelity (rodinných domků) Ovčín a Štuperk, protože tam projíždějí hasičské vozy. Vyhlásila jsem opakovaně rozhlasem, aby občané dbali zvýšené opatrnosti,“ řekla Hirschfeldová.

Podle České televize hoří na šesti hektarech plochy. Třetí požární poplachový stupeň bývá vyhlašován u požárů do kilometru čtverečního.

Obecní les v katastru obce Chotíkov hojne navštěvují místní, hlavně z Lochotína. „Tam se mohlo stát cokoliv, nějaký nedopalek,“ řekla Hirschfeldová. V České republice platí výstraha meteorologů před požáry kvůli suchému a teplému počasí.

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…

Najdete na Lidovky.cz