Úterý 6. června 2023, svátek má Norbert
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V noci Česko sevřel mráz. Na Šumavě naměřili minus 27,5 stupně Celsia

Česko

  8:08
ČESKÉ BUDĚJIVICE - Česko má za sebou mrazivou noc. Nejchladněji bylo na šumavské Rokytské slati, kde meteorologové naměřili minus 27,5 stupně Celsia. Nejčastěji se ale noční teploty v Česku pohybovaly mezi 18 až minus 13 stupni pod nulou, řekla Jana Hujslová z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Ilustrační foto foto: Martin Veselý, MAFRA

Velmi nízké teploty nad ránem panovaly i v dalších mrazových lokalitách Šumavy. Stanice Kvilda-Perla naměřila minus 27,3 stupně a na Březníku bylo 26,9 stupně pod nulou.

Česko zažije teplotní houpačku. Za noc a ráno 14 stupňů dolů a 18 nahoru

Do velmi chladného rána ve středu vstávali také obyvatelé Volar, kde bylo minus 23,1 stupně Celsia. Silný mráz panoval i ve východočeském Broumově, kde rtuť teploměru klesla až na minus 22,4 stupně. Jen o desetinu stupně tepleji bylo ve středočeské Vlašimi.

Obecně bylo v noci tepleji na západě země. Nejvyšší minimum, minus 8,7 stupně, meteorologové zaznamenali v Hejnicích na Liberecku. V nedalekém Frýdlantu bylo minus 8,9 stupně Celsia.

Česko během noci na středu zaznamenalo jednu z největších teplotních proměn. Teplota místy z mínus 4 stupňů Celsia dramaticky poklesla až na hodnotu pod mínus 18 stupňů a následně ve čtvrtek vzroste až na nulu. „Teplota by se dokonce mohla dostat až na plus jeden až dva stupně,“ říká Český hydrometeorologický ústav.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!