24. prosince 2011 14:29 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na sjezdovky se o Štědrý den vydaly tisíce lyžařů

Sjezdovka Anděl na Černé hoře v Krkonoších. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sjezdovka Anděl na Černé hoře v Krkonoších. | foto: ČTK

ŠPINDLERŮV MLÝN I na Štědrý den se mnoho lyžařů vydalo na sjezdovky v Krkonoších a Orlických horách. Deštivé počasí sice lyžování nepřálo, přesto alespoň dopoledne vleky prázdné nejezdily. Některá střediska měla pro lyžaře i mimořádné vánoční výhody.

"I když prší, přijelo kolem 2 tisíce lidí," řekl Jiří Beran ze Skiareálu Špindlerův Mlýn. Současná obleva podle něj podmínky příliš nezhorší, neboť se má ochladit. Ve Špindlerově Mlýně jsou v provozu všechny lanovky a vleky, celkem asi 25 kilometrů sjezdových tratí. Sněhová pokrývka místy dosahuje i více než jednoho metru.

V Peci pod Sněžkou leží na sjezdovkách od 30 do 80 centimetrů sněhu. "Lidé přijeli, ale dopoledne pršelo, takže to kolem 11 hodiny většina sbalila a odjela," uvedl František Vambera z areálu Ski Pec, kde se dnes do 13 hodin tradičně lyžovalo zdarma.

V provozu je na Štědrý den rovněž středisko v Herlíkovicích, které nabízí lyžařům 12,4 kilometru upravených sjezdovek. Ve vyšších partiích je až 60 centimetrů sněhu.

Lyžovalo se také v Říčkách v Orlických horách, k dispozici je černá, modrá i červená sjezdovka i běžecké tratě. Dobré podmínky má i centrum v Deštném a v Červené Vodě, kde tento víkend platí speciální vánoční slevy.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz