18. prosince 2012 8:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Na šumavském Špičáku hořela restaurace, hasiče zdržel led

Hasiči (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hasiči (ilustrační foto) | foto: Lidové noviny

ŠPIČÁK Na Špičáku na Klatovsku hořela dnes ráno restaurace, která je součástí nádražní budovy. Na místě zasahovalo pět jednotek hasičů, problémy měly s ledovkou na příjezdové silnici. Hasiči z objektu vynesli dvě tlakové lahve a rozebrali střešní konstrukci.

Škoda na zařízení restaurace a části konstrukce se podle odhadů pohybuje kolem milionu korun. Uvedla to mluvčí krajských hasičů Pavla Jakoubková.

"Místo už bylo předáno drážním hasičům, termokamerou jsme vyloučili ohniska," uvedla. K požáru vyjely jednotky krátce po šesté hodině. Požár hasiči zlikvidovali, objekt odvětrali a strhali podhledy ze stropu. Zásah trval zhruba dvě hodiny. Podle Jakoubkové jsou střecha i krovy v pořádku, zasažena kromě vybavení byla část mezistropní konstrukce.

Nádražní komplex včetně restaurace na Špičáku je velmi frekventovaný, leží blízko největšího lyžařského areálu západočeské části Šumavy.

Na Špičáku hořela restaurace.

Na Špičáku hořela restaurace.

Hasiči také od jedné hodiny ranní zasahovali u požáru zemědělské usedlosti s chlévy ve Lštění na Domažlicku. Před příjezdem hasičů v objektu vybuchla jedna propanbutanová lahev, další lahve museli vynést. "Škoda se odhaduje na více než milion korun, na střeše objektu byla fotovoltaická elektrárna," uvedl operační důstojník hasičů. Zasahovali tři profesionální a šest dobrovolných jednotek hasičů.

Lidovky.cz, ČTK