Pondělí 26. února 2024, svátek má Dorota
130 let

Lidovky.cz

Česko

Zaplněnou pražskou náplavku vyklidili strážníci s megafony. Na místě zasahovala i policie

Policejní zásah na pražské náplavce. foto:  Petr Topič, MAFRA

PRAHA - Teplé počasí vylákalo v úterý stovky lidí mimo jiné i na pražskou náplavku. Policie musela během odpoledne řešit desítky oznámení o otevřených hospodách a shlukujících se lidech. Ve večerních hodinách policisté vyrazili právě na náplavku u Rašínova nábřeží, kterou okamžitě vyklidili.
  7:16

Na místo nejprve kolem 21. hodiny dorazili pražští strážníci, kteří prostřednictvím megafonu lidi upozorňovali na několik zákazů, které v tu chvíli porušovali. Mezi ně patří konzumace alkoholu na veřejnosti či zákaz vycházení po deváté hodině. Následně většina lidí odešla pryč. Napsaly to Novinky.cz

U stánku na Žižkově se sešlo 200 lidí, majitel se mohl dopustit přestupku

Po chvíli však dorazila i policejní pořádková  jednotka, která u lidí, kteří na náplavce zůstali i po opakovaných výzvách, zkontrolovala totožnost. Stejně tak to učinila i u lidí, kteří se shlukovali v nedalekém parku u budovy ministerstva zdravotnictví, upozornil server. Policisté také všechny přítomné neustále upozorňovali, aby si zakryli dýchací cesty.

Zásah policie na pražské náplavce.
Policie vyhnala ve večrních hodinách z náplavky stovky lidí.

„Prakticky celé odpoledne řešili pražští policisté desítky oznámení o porušování vládních nařízení, ať už to byla nějaká hromadná posezení, či otevřené restaurace. Večer pak vyrazili na náplavku, kde se nacházely stovky lidí,“ řekla Novinkám policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Jako možný přestupek proti platným protiepidemickým opatřením hodnotí policie i jednání majitele stánku s nápoji na pražském Žižkově, u kterého se v úterý sešlo kolem 200 lidí. Po výzvě policie se lidé v klidu rozešli, majitel stánku bude čelit přestupkovému řízení, sdělila mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Na případ také upozornil server Novinky.cz.

Ke stánku s občerstvením na Ohradě v Praze 3 vyjížděli v úterý odpoledne kvůli nahlášenému shromáždění většího množství lidí policisté a městští strážníci. „Zjistili, že člověk, který tam má občerstvení, se dopouští porušování aktuálních vládních nařízení,“ uvedla Kropáčová.

Policisté shromážděné lidi vyzvali k opuštěné místa. „Odešli bez jakýchkoliv problémů,“ dodala mluvčí. Policisté proto nemuseli nikoho zadržet. Majitel stánku s občerstvením se bude zpovídat z přestupkového jednání.

Autor: