14. srpna 2019 16:12 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nákladní vůz jel v brněnském tunelu v protisměru, auta na poslední chvíli uhýbala. Podívejte se na video

Kamion jedoucí v protisměru v Pisáreckém tunelu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kamion jedoucí v protisměru v Pisáreckém tunelu. | foto: https://twitter.com/PolicieCZ

Brno Doslova hororové chvíle zažili ve středu někteří řidiči v Brně. Ve frekventovaném Pisáreckém tunelu totiž jel nákladní vůz v protisměru. Na videu je vidět, jak mu osobní automobily na poslední chvíli uhýbají, aby se vyhnuly srážce. Tunel spojující brněnské části Nový Lískovec a Pisárky musel být na několik minut uzavřen.

„Policisté proto žádají všechny řidiče, kteří jeli ve směru od Pisárek k dálnici D1 a museli uhýbat autu v protisměru, aby se obrátili se svým svědectvím na linku 158. Uvítáme rovněž záznamy z palubních kamer,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb. Kolem 15:00 byla situace podle policie stabilizována.

Ještě předtím zablokovala D1 na 191. kilometru nedaleko Brna havárie kamionu, osobního auta a dodávky. Po 14:00 se podařilo dálnici zprůjezdnit, mezitím výrazně narostl provoz v Brně, tvořily se kolony.

Nehoda neměla tragické následky. „Ošetřili jsme jednoho lehce zraněného muže,“ řekla ČTK mluvčí záchranné služby Michaela Bothová.

Dopravu policie odkláněla přes Brno po Bítešské ulici, řekl ČTK mluvčí policie Šváb. Řidiči sjížděli na exitu 190 Brno-západ a vracet se mohli na exitu 194 Brno-centrum.

Na dopravu musela dohlížet policie.

Na dopravu musela dohlížet policie.

Také autobusové linky 405 a 406 byly odkloněné přes starou silnici. Očekávejte zdržení, upozorňoval na twitteru Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje. Zpoždění 20 až 30 minut nabíraly linky brněnského dopravního podniku projíždějící Jihlavskou ulicí.

V místech nehody se na dálnici pracuje. Jeden pruh ve směru na Prahu je převedený do protisměru. Na Ostravu se jezdí ve dvou zúžených pruzích, oba byly po nehodě zablokované. Provoz se tak přesunul do města.

ČTK, jabKamila Jablonická