Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nástup Janouška do vězení se odkládá, nejméně o týden

Česko

  21:40
Nástup lobbisty Romana Janouška do vězení se odkládá. Pražský vrchní soud potřebuje ještě alespoň týden na vyhotovení rozsudku, uvedl Český rozhlas. Původně to přitom měl stihnout do pondělí.

Janoušek ženu vietnamské národnosti srazil v březnu 2012 na křižovatce ve Vyskočilově ulici. Předtím naboural do jejího auta a od nehody ujel. foto: MAFRA - Dan Materna

Janoušek byl v září odsouzen za těžké ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky k 4,5 letům vězení a zákazu řízení na sedm let

„Lhůta pro vypracování rozhodnutí je v tomto případě ve všech trestních věcech 20 pracovních dnů. Včerejšího dne předsedkyně senátu, která spolu se svým senátem soudila v mezidobí několik trestních věcí, požádala náměstka pro věci trestní našeho soudu o prodloužení lhůty,“ vysvětlil Českému rozhlasu mluvčí soudu Jan Fořt, proč soudkyně nestihla vypracovat rozsudek v termínu.

Janoušek měl podle Práva minulý týden strávit kvůli zdravotním potížím několik dní v nemocnici. Kvůli nim by se mohl jeho nástup do věznice ještě zdržet.

V roce 2012 naboural lobbista auto ženy vietnamské národnosti a od nehody ujel. Když zastavil na červenou, řidička jej dohonila, stoupla si před jeho vůz a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek proti ní nejdřív dvakrát popojel, poté se na zelenou rozjel a ženu porazil. Způsobil jí otok mozku a zlomeniny žeber i kotníku. Po nehodě strávila zhruba měsíc a půl v nemocnici, a kdyby jí lékaři neposkytli včasnou pomoc, mohla i zemřít.

Lobbista ženě později zaplatil odškodné 900 000 korun, řidička se pak nepřipojila k trestnímu řízení s žádostí o náhradu škody.

Janoušek, kterému policisté po incidentu naměřili dvě promile alkoholu, se původně hájil tím, že ženu v okamžiku střetu neviděl a že ji zřejmě zachytil jen zpětným zrcátkem. Tuto verzi události však vyvrátil jak revizní znalecký posudek, tak i odposlechy lobbistova telefonu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat