Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Janoušek zatím do vězení nejde. Soud nestíhá zpracovat složitý rozsudek

Česko

  12:23
Nástup lobbisty Romana Janouška do vězení se opět odkládá. Pražský vrchní soud podruhé prodloužil lhůtu na vyhotovení rozsudku. Původně to měl stihnout do 14. října, kvůli náročnosti případu ale dnes celou věc o další týden odložil. Do vězení by Janoušek proto mohl nastoupit až v listopadu.

Lobbista Roman Janoušek foto: MAFRA - Dan Materna

„Rozsudek musí být rozeslán do 31. října, tedy do příštího pátku,“ potvrdil LN mluvčí Vrchního soudu Jan Fořt.

Janoušek si v polovině září vyslechl pravomocný rozsudek, kterým ho odvolací Vrchní soud poslal na 4 a půl roku do vězení za to, že předloni srazil autem v opilosti ženu. Soud měl následně dvacet pracovních dní na vyhotovení rozsudku. Tu prodloužil celkem o další dva týdny.

„Jde o běžnou legální proceduru. Nejpozději ve středu nebo ve čtvrtek příští týden odejde na Městský soud v Praze,“ potvrdil LN Fořt. Ten jej následně rozešle účastníkům řízení. „Rozhodl o tom místopředseda soudu pro trestní úsek,“ dodal.

Důvodem je složitost celého případu. Soudkyně Jaroslava Maternová musela spolu s rozsudkem zpracovávat několik dalších obdobných případů. Rozsah kauzy lobbisty Janouška je navíc značný. Jak mluvčí soudu poznamenal pro média minulý týden, Janouškův spis měl jen na odvoláních šedesát stránek a původně se připravoval dva měsíce.

Více čtěte v zítřejších LN.

Mohlo by vás zajímat